BIST 4.977
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.166,23
HABER /  GÜNCEL

Metin Feyzioğlu'ndan Ak Parti itirafı!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "İktidara alternatif olmayı düşünen bir siyasi partinin varlığına inanmıyorum" dedi.

Abone ol

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'de çok ciddi bir muhalefet sorunu olduğunu belirtip, iktidara alternatif olmayı düşünen bir siyasi partinin var olduğuna inanmadığını söyledi.

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, bombalı saldırıya kurban gitmesinin 23'üncü yıldönümünde Ödemiş Barosu ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ödemişi Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Ödemiş Belediyesi Kongre ve Nikah Salonu'ndaki anma törenine Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuşmacı olarak katıldı.

"ALTERNATİF BİR SİYASİ PARTİNİN VARLIĞINA İNANMIYORUM"

Demokrasinin taşıyıcı kurumlarının şu an Türkiye'de yıprandığını savunan Feyzioğlu, "İktidarın örgütlü işler yapmasını zorlayacak tek şey yarın iktidar değişir, benden hesap sorarlar düşüncesidir. Ben burada, alternatifsizlik çaresizliğinden söz ettiğimi düşünüyorum.

TÜRKİYE'NİN ALTERNATİFLERE İHTİYACI VAR

Genel seçimlerde bir alternatif ortaya çıkmasını sadece ve sadece hukukun üstünlüğünün sağlanması için zorunlu şart olarak gördüğüm için dile getiriyorum. Eğer alternatifsizlik yerleşirse, bizler gibi zor kaleleri müdafaa ederek umudu canlı tutmaya gayret eden ve bugüne kadar canlı tutan örgütlerin yükü daha da artar. Yani Türkiye'nin iktidar olsun olmasın alternatiflere ihtiyacı vardır. '

İKTİDAR KADAR MUHALEFET DE SORUMLU

Yurtta barış dünyada barış' ilkesini terkederek Ortadoğu'nun yangınını cepheden karşılamaya başlamasında, iktidar kadar sorumlu olan yapı muhalefetlerdir.

İKTİDAR PARTİNİN ALTERNATİFİ YOK

Türkiye'nin iktidar sorunu kadar muhalefet sorunu vardır. Türkiye'nin çok ama çok ciddi muhalefet sorunu vardır. Halihazırda iktidara alternatif olmayı düşünen bir siyasi partinin varlığına inanmıyorum" dedi.