YAZARLAR

Merhaba Bodrum

Bodrum'da tatil zamanı. Eğlence mekanları, otel adresleri ve daha fazla...

Merhaba,

Bodrum Bodrum diye başlayıp, Bodrum Bodrum diye devam edenzamanda var olmuş, Bodrum’un güzelliklerinde kaybolmuş birtatil.

   

Şimdi Bodrum’a geldim…

Bodrum Milas Havalimanından Bodrum’da konaklama yapacağınız yereulaşana dek Bodrum yarımadasının koyları, oteller sıralanır yolboyunca. Sonra bir viraj ve Halikarnas Balıkçısının MerhabasıylaBodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji  Müzesi, Bodrum Marina derkenBodrum’dasınız… Nerden başlasam, nasıl anlatsam Bodrum Bodrum…

   

Malum, yıllardır düzelemeyen yollarının bozukluğu, altyapısorunları, bitmeyen inşaatların görüntü kirliliğini bile unuttururinsana. Bodrum’un kendine özgü güzel enerjisi, havası, denizi,begonvil, satsuması ve kendine özgü beyaz evleri…

   

Bodrum Yarımadasında bazen deniz susar, hayaller, düşler,hatıralar dem tutar. Yakamozlu Bodrum geceleri konuşur.

Bodrum, bakmaya kıyamadığınız mavi gözlü çok güzel bir kadınınay ışığında, gün doğumlarında, güneşin her batışında parlayanyüzüydü her renginde ayrı bir mana olan…

   

Bodrum’da herkesin ayrı bir dünyası vardır, Bodrum isebaşlı başına bir dünyadır.

Bodrum’da her tatilin bir vakti vardır…

Bodrum’un tadına varmak istiyorsanız köşe bucak, dağ taş demedengezmelisiniz. Virajlı yollarından kıvrılarak yükseklere çıkmalı,nefes almalı, seyre dalıp Bodrum’u içinize çekmelisiniz. Çoğumuzun hayalinde vardır Bodrum’a mı yerleşsek diyenler ve hattaBodrum’a yerleşenler.

    

Tabiatın içinde kaybolmak…

Sağlık, huzur, doğa, arınma, 1186 yıllık bir zeytin ağacı veSelia’da zaman…

    

Bodrum Dibeklihan Sanat köyü, keyif alabileceğiniz, sanatsal dokunuşları görebileceğiniz yerlerarasında. 

    

D- Marin Turgut Reis ve Palmarina Yalıkavak, yürüyüş alanları, alışveriş mekanları ve cafeleriyle Bodrum’un uğrakyerlerinden.

Bodrum gecelerinde eğlenmeyi sevenler için Bodrum eğlencemekanları

    

Bir bodrum klasiği…

Bodrum Marina Yacht Club

Yılın 12 ayı açık, yaz kış her akşam canlı müzik, yaz sezonunda3, kış sezonunda 2 restoranla servis veren Marina Yacht Club’ınVespa Cafe Restaurant  İtalyan mutfağı, sadece yaz sezonundaaçık olan  Roof Marine Restaurant da da  Akdeniz mutfağıve deniz ürünleri ağırlıklı bir menü ile servis ve hizmetsunuyor.

    

Bodrum’da Marina Yacht Club’ın eğlencesinin kalbinin attığı yerJazz Bar ve bu mekanın her yerinde de işini yaşam biçimi yapmışMarina Yacht Club Bar Müdürü Barış Yıldırım, yaz aylarında birçokünlünün sahne aldığı ve yer bulmanın zor olduğu bu mekanın 12yıldır muhteşem performansıyla Bodrum harikası, Yacht Club’ınmedarı iftiharı ve bence alkışları hak eden bodrum gecelerininsüper  ismi Barış Yıldırım.

Bodrum’un müdavim mekanlarından olan ve 19 Mayıs 1997’den beriBodrum gecelerine yön veren Cuba Bar yenilenen yüzüyle eğlenceseverleri bekliyor.

 Yaz-kış açık olan Helva yine Pink, Victoria Bodrum şehirmerkezinde eğlence hayatının nabzını tutan eğlence mekanlarıarasında yer alıyor.

    

Halikarnas Disco 2014 yaz sezonunu Ozan Doğulu’nun djliğiniyaptığı Yaza Merhaba gecesiyle açtı.

Yüzer disco Katamaran denize açılarak eğlenmek isteyenler içinBodrum gecelerine renk katıyor.

Canlı müzik severler için ise Veli Bar ve sabahın ilk ışıklarınakadar canlı müzikle Bodrum’un en eski mekanlarından Mavi Bar,farklı sahne programları ile küçük ama keyifli çokça tercih edileneğlence adresi.

Tabii ki Bodrum ve çevresinde her bütçeye hitabeden daha birçokeğlence adresi özellikle yaz aylarında Bodrum’da tatil yapan veBodrum gecelerinde eğlenmek isteyenlere eğlencenin kapılarınıaralıyor.

    

Bodrum Otelleri

Bodrum’da nerede kalınır?

Bodrum’da yine birçok otel adresi farklı konseptleriyletatilcileri ağırlıyor. Tatilcilere oda kahvaltı sistemindenherşeydahil sisteme kadar konaklama imkanı sunuyor.

   

Bodrum’da 2011 yılında en iyi açılış oteli ve daha sonrakiyıllarda da Türkiye’de en iyi oteller ve lüks oteller kategorisindeödüller alan Bodrum Ramada Resort, Bodrumotelciliğine damgasını vuran Tayfun Subay ve ekibiyle dikkatleriçekiyor, tercih ediliyor. Özelikle otelin içerisinde ki The Clublezzetleri, servis ve hizmet kalitesi, ve  ambiyansıyla Bitezvadisi ve Kos adasına karşı unutulmaz bir Bodrum akşamı içintereddüt etmeden tercih edebileceğiniz bir yer. Özellikle tempureununda kızartılmış karides ve acılı sarımsaklı sosu ile KaridesTempura damakta alışkanlık yapabilecek bir lezzete sahip.

Yine Thai usulü Acılı Karides Çorbası, Tom yum kung oldukçaiddialı özel, leziz tavsiye edilebilecek kadar başarılı…

  

Gündoğan’da 12 ay boyunca hizmete açık olan OliraBoutıque Hotel & SPA  Genel Müdürü Neriman Ergün,konuşmaktan daha çok çalışmayı seven, 20 yıldır her sabah otelegiderken heyecanla ayakları titreyerek kendi mülkü gibi oteline evsahibeliği yapan, otel ve otelcilikten başka hiçbir işi olmayan birisim ve bu otel duruşundan ve çizgisinden ödün vermeyen veözellikle tercih edilen bir otel adresi.

    

Bodrum Akyarlar’da “bundan sonra bizim için Bodrum burasıdır”diyen misafir portföyüne sahip La Brezza SuiteHotel, daimi misafir kitlesiyle dikkatleri üzerineçekiyor. 

       

Ailelerin güvenle tercih edebileceği sıcak, samimi, içten birotelcilik anlayışına sahip. 32 farklı odası ile kendileri genç,hayalleri büyük Ozan & Mustafa Vurucular kardeşlerin her milimindeküçük ayrıntılarla dokunuşları olan ve adına şarkılar bestelenen,kendisini özleten ve en büyük isteği mutlu anlardan aklınızda kalandiyerek dost tavsiyelerine verdiği hizmet anlayışıyla sebepolabilecek samimiyeti yaşatmak ve sürdürülebilir istikrarlıotelcilik anlayışıyla tercih sebebi olmak.  Karaincir plajı daBodrum’da keyifli denizi ile tercih ediliyor.

Filmlere, şarkılara konu olmuş Bodrum, yazmakla, anlatmaklayaşamakla bitmez, her şey çok güzel olacak diyerek her zaman olduğugibi tatil tadında kalın…

Yorumlar