BIST 9.814
DOLAR 32,40
EURO 34,52
ALTIN 2.457,91
HABER /  GÜNCEL

Meral Akşener'den İYİ Parti grubunda son dakika açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan zamlar ve çözüm olarak sunulan tazim satışlarına tepki gösterdi. Akşener ''kimseye suç atmaya kalkmayın suçlu sizsiniz kardeşim" dedi.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener'in gündeminde son günlerin en önemli konusu meyve ve sebze zamları ve zamlar için üretilen tazim satışları çözümü vardı. Akşener hükümeti ele sadece günü kurtarmak için adım atmakla suçladı ve oy almak için adım attığınızda bu iş yürümez. Kimseye suç atmaya kalkmayın suçlu sizsiniz kardeşim sizsiniz." dedi. Meral Akşener'in açıklamaları şöyle:

EKONOMİDEKİ KÖTÜ GİDİŞATA ÖFKELENİYORUZ: Bizi çekmek istedikleri çukura düşmeyecek kadar devlet tecrübemiz var çok şükür. Doğru gördüğümüz yolu kimseyi kırmadan önermeye devam edeceğiz. Evet ekonomideki kötü gidişata, yargıdaki haksızlıklara öfkeleniyoruz. Sınırımızdaki güvenlik problemlerine şahit olduğumuz zaman öfkeleniyoruz ve bu sorunları çözmek istiyoruz. Vatanını seven herkes aynı duyguları yaşıyor.

ZAMLARIN SORUMLUSU DEDİĞİ ARACI İKTİDAR OLMASIN: "Domates, biber ve patlıcanın fiyatı aracılardan artıyormuş. Kim bu aracılar? Fırsatçıların tepesine çökün diyoruz. İktidar şikayet edecek makam değildir. Ama bunlar sürekli şikayet ediyor. E yapamıyorsanız gidin kardeşim yapanlar gelsin. Ama mesele bu zamanları kollayan fırsatçılar değil ki. Her kriz döneminde illaki fırsatçılar olur. Devlet gereğini yapar. Biberi, patlıcanı, patatesi almak zorunda kalan vatandaş, bunları üreten de satan da feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Zamların sorumlusu dediği o aracı iktidar olmasın? Sonuçta ürünün pahalı olmasına neden olan o aracı fırsatçı demekki iktidar siz yapıyorsunuz.

KİMSEYE SUÇ ATMAYA KALKMAYIN SUÇLU SİZSİNİZ: "24 Haziran’da çıktığımız her seçim kampanyası boyunca sizi uyarmadık mı? Çiftçi rahatsız düşürün bu maliyetleri demedik mi. Üretici dağınık kooperatifler kurun güçlensinler dedik. Ciddi ürün kaybı var, verim düşüyor dedik. Kendi çıkardığınız tarım kanununu bile uygulamıyorsunuz. Verilen hibe ve destekler doğru adrese gitmiyor denetleyin dedik. Velhasıl dedik de dedik. Hiç kulak asmadınız. Nasılsa 5 müteahhitinizin keyfi yerinde yazıktır. Ne hale geldik. Bunları yapmadıkça mutfaktaki yangın sönmez. Sadece günü kurtarmak için adım attığınızda oy almak için adım attığınızda bu iş yürümez. Kimseye suç atmaya kalkmayın suçlu sizsiniz kardeşim sizsiniz."