YAZARLAR

Meral Akşener İYİ şantaj yapmış bence!

"AKP İzmir'de seçimi kazanabilir" demek, CHP'nin İzmir'i kaybetmesi demektir. CHP'nin İzmir'i kaybetmesi, CHP'nin düşmesi demektir.Akşener'in "biz bir bölen olmayız ama başkaların da bölen olmasını kabullenemeyiz" sözü ne anlama geliyo?

İYİ lideri Meral Akşener, işi sıkıtutuyor.  İşi sıkı tutarken, açık açıkbir tehlikeye dikkat çekiyor:
- (...) ben Cumhurbaşkanı seçilmezsem, Tayyip Erdoğanikinci turda yüzde 60 oy alır ve Cumhurbaşkanıseçilir.
Cumhuriyet'in "Tehlikeninfarkında mısınız?"  sloganı ile korkusiyaseti yapıyor bir başka deyişle...
Meral Akşener, kendi yolunu belirleyince, herkes bir şeylersöyledi. Hâlâ söylüyorlar. FETÖ'cü olmaklasuçlandı. Kelâmları montajlanarak 15 Temmuz'u bildiğinibile saçmaladılar. Korku salanlar, onu korkutmaya, vazgeçirmeyeçalıştı. Onca şeye rağmen, Meral Akşener'in kimseyeeyvallahı olmadı. Ne korktu, ne de kimilerinin arzusuyerine gelsin diye geri çekildi. 
Aynı Meral Akşener şimdi "(...) eğerseçimde ikinci tura kalan ben olmazsam, Tayyip Erdoğan yüzde 60'lakazanır" diye, korkutuyor, korkutmasa bile, yüreklerekorku salıyor. 

İşi sıkı tutuyor dedim ya...
 CHP'yi de şimdiden avucunun içine almakistiyor. İzmir'de İYİ Parti'nin yüzde 22'ye çıktığınımüjdeleyerek, bunun CHP için ne büyük tehlikeolduğuna dikkat çekiyor:

- İzmir'de biz yüzde 22 oy alırken, CHP de yüzde 30 alabilir.Bu durumda AKP seçimi kazanabilir. (...) İşte bu duruma izinvermeyiz. Biz parti olarak fedakârlıklara hazırız. Biz bir bölenolmayız ama başkalarının da bölen olmasınıkabullenemeyiz...

Meral Hanım'ın İYİ bir siyasetçi olduğuaşikâr... Ama kısa zamanda yaptığı İYİ siyasete,korku, tehdit, hatta şantaj bulaştırması İYİdeğil. 

"AKP İzmir'de seçimi kazanabilir"
demek, CHP'nin İzmir'ikaybetmesi demektir. CHP'nin İzmir'i kaybetmesi, CHP'nindüşmesi demektir. Bu durumda,Akşener'in "biz bir bölen olmayız amabaşkaların da bölen olmasını kabullenemeyiz" sözü neanlama geliyor sizce?

İYİ şantaj bence! 

YANDAŞ VE YALAKA DİYENE BAKINHELE

Yılmaz Özdil'
in, "(...) egosu patlak üç beş köşeyazarlar'"dan biri olan Can Ataklı, hemen her günTayyip Erdoğan'a destek veren, daha doğrusuTayyip Erdoğan'a hakkını teslim eden gazetecilereçirkin laflar ediyor:

-Yalaka ve yandaş medya.
-Kurgulanmış gazeteciler.
-Satılmış...
-Tetikçi...

Can
'ın ben en çok "yandaş" demesine şaşıyorum.Zira kendisi üyeliği hâlâ devam ediyorsa CHP'nin resmiyandaşı oluyor. CHP'den vekil, belediye başkanı... neverirlerse abime yapmak istemişti. İstediği olmayınca,soluğu DSP'de almıştı. Yanlış hatırlamıyorsam, bir araİP'i de yokladı.  Çağırsalar, HDP'ye koşakoşa gitmezse, ben de ne olayım :)

"(...) satılmış, tektikçi, şu bu.."

Ya kardeşim, senden daha iyi tetikçi mi var?
Cem Uzan'ın televizyonunda ve gazetesinde hemenher gün tetikçilik yapan sen değilmiydin? Uzan'ın her gün önüne koyduğuküfürnâmeyi okuyan ve yazan ben miydim? Zafer Mutlu'yaher gün saydıran... sonra da gidip elini başınınüzerine koyduktan sonra Vatan'da köşe kapan sen değil miydin?

Diyene bak!

Senin gibi geçmişi kirli, yandaş, yalaka ve tetikçibirinin değil konuşması, yazması... bir dahayumrukladığı o klavyeye dokunmaması gerekiyor. 

Yorumlar36 yorum