BIST 4.962
DOLAR 18,64
EURO 19,31
ALTIN 1.051,30
HABER /  MAGAZİN

Melisa Sözen kimdir sevgilisine bakın o da ünlü

Melisa Sözen kimdir aslen nereli kaç yaşında? Babamın Günahları dizisiyle ekranlara geri dönen Melisa Sözen merak ediliyor. Çemberimde Gül Oya'dan sonra uzun süredir ekranlarda olmayan Melisa Sözen'in sevgilisi kim? Melisa Sözen'in eski boşandığı eşi kim? Melisa Sözen özel hayatı ve biyografisi

Abone ol

Çemberimde Gül Oya dizisinde oynadıktan sonra uzun süre ekranlara ara veren Melisa Sözen, Babamın Günahları ile geri dönüyor. Yeşim karakterini canlandıracak olan Melisa Sözen'in biyografisi merak ediliyor. Gelin hep birlikte Melisa Sözen'e bakalım.

Melisa Sözen, 6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Barış adında bir erkek kardeşi vardır. İlkokula Ata Koleji'nde başladı, ancak Lütfü Banat okulundan mezun oldu. Ortaokulu Ata Koleji'nde okudu. Aynı zamanda Alev Baymur Bale Okulu'na devam etti. Sahneye ilk kez 14 yaşındayken "Yedi Kocalı Hürmüz" müzikalinde çıktı. Orada tanıştığı Nilgün Belgün ve Levent Özdilek ile de 1999 yılında "Kadınlar Kulübü" adlı ilk televizyon dizisinde oynadı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Bu arada Levent Özdilek onu İrfan Tözüm'le, Tözüm de Çağan Irmak'la tanıştırır.  2001 yılında Çağan Irmak'ın çektiği "Bana Şans Dile" sinema filminin seçmelerine giderek seçilmiş ve böylece sinema dünyasına girmiştir. Birkaç sene sonra 2004 yılında Çağan Irmak'ın çektiği "Çemberimde Gül Oya" dizisi ile geniş kitlelerce tanınmıştır. 3-13 Mart 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilen 16. Ankara Film Festivalinin sunuculuğunu yaptı. Burada Yönetmen Derviş Zaim'le tanıştı. Birkaç ay sonra Derviş Zaim onu "Cenneti Beklerken" adlı filmde oynattı.

Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı. 2008 yılının yaz sezonunda NTV'de "Dünyayı Kurtaran Kadın" isimli, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu. 2009 yılında Casus Kızlar Her Şey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini seslendirdi. 2011 yılında Reis adlı dizide oynadı. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Nora karakterini canlandırdı. 2013'te Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır. Melisa Sözen ve Alican Yücesoy, TRT 1'de yayınlanan Şubat dizisinde iki sevgiliyi oynarken Dizi aşkı gerçeğe dönüşmüş ve çift temmuz ayında Roma'da bir otelde düzenlenen sade bir törenle dünya evine girdi.

ALİCAN YÜCESOY'DAN BOŞANDI

Melisa Sözen, 31 Temmuz 2013 tarihinde tiyatro oyuncusu Alican Yücesoy ile evlendi. Evliliklerinin beşinci ayında boşanma kararı aldı.

MOR VE ÖTESİ HARUN İLE BİRLİKTE

Melisa Sözen uzun yıllardır Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin ile birlikte. Sık sık fotoğraflarını paylaşan Melisa Sözen ilişkisinden oldukça mutlu olduğunu her fırsatta dile getiriyor.