BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Görmez: İçimizdeki beyinsizler yüzünden...

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez cuma hutbesinde son günlerde yaşanan olaylara değindi ve dua etti.

Abone ol

Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hutbede, “Terörün din, iman, merhamet tanımayan karanlık yüzü, bir kere daha lanetlememizi hak ediyor” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez cuma hutbesinde, Sultanahmet ve Diyarbakır’da gerçekleşen terör saldırılarına değinerek, “Vatanımızın bir bölgesinde mehmetçiğimiz şehit oluyor.

BİZİM HİÇ KUSURUMUZ YOK MU?

3 gün önce Sultanahmet ve Ayasofya’nın duvarlarında hain bir bombanın sesi yankılandı. Bütün bunlarda bizim hiç kusurumuz yok mu? Hırsa yenik düşmemizin, ufak hesaplar peşinde koşmamızın bütün bu olup bitenlerde payı yok mudur? Hangi akli selim sahibi bu zulme müsaade edebilir. Kardeşlerim terörün, din, iman, merhamet tanımayan karanlık yüzü, bir kere daha lanetlememizi hak ediyor” dedi.

"YALAN VE İFTİRAYA ASLA TENEZZÜL ETMEYİNİZ"

Görmez, “Bu dünya bize emanettir. Bu aziz İstanbul bize emanettir. Gelin insanlık şerefinin çiğnenmesine umudumuzun kavrulup kül olmasına engel olalım. Bu millet biziz. Bu vatan bizim bu ülke hepimizin .Doğusuyla batısıyla bu topraklarda aynı Rab’be kul olduk.

FİTNE VE FESADIN KANLI ELİ BİZİ AYIRMAK İSTİYOR

Aynı secdeye baş koyduk. Tek kıblede istikametimizi buluşturduk. Biz kardeşiz. Biz karındaşız. Biz ondan geldik hepimiz ona döneceğiz. Biz ayrışırsak yazık olur, bütün insanlık kaybeder. Fitne ve fesadın kanlı eli bizi ayırmak istiyor. Irkçılığın kin kokan nefesi bizi tüketmek istiyor. Akılla imanla sabırla duayla sıkıntıları aşacağımıza inancımızı ayakta tutalım“ dedi.

YALAN VE İFTİRAYA TENEZZÜL ETMEYİN

Geçtiğimiz günlerde yaşanan fetva tartışmasına da hutbede değinen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Aklını ve ahlakını yitirmiş hiç kimsenin söyleyemeyeceği sözleri, aile hayatımıza izzeti, iffeti, nezaketi getiren dini mübini İslam’ı milletimize anlatmakla yükümlü Diyanet İşleri Başkanlığımıza isnad etmeye kalkışanlara itibar etmeyiniz. İslamafobi nefret içeren, gayri ahlaki haber mühendisliklerine yalan ve iftiraya asla tenezzül etmeyiniz.

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN BİZİ HELAK ETME!

Hep birlikte bu mübarek zamanda Rabbimiz’e yalvaralım” diye konuştu. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hutbesini, "İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme" ayetiyle bitirdi.