BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,17
ALTIN 506,76
HABER /  MEDYA

Medyada deprem Habertürk kapanıyor son yayın tarihi...

Ciner Yayın Holding bünyesinde bulunan Habertürk Gazetesi'nin kapanacağı iddia edildi. 1 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan Habertürk'ün son baskı tarihi bile belli.

Abone ol

1 Mart 2009 tarihinden bu yana, yayın hayatına devam eden Habertürk Gazetesi'nin kapanacağı iddia edildi. Ciner Yayın Holding bünyesinde bulunan Habertürk Gazetesi'nin kapanacağı iddialarına henüz net bir yanıt gelmezken, son baskı tarihinin bile olduğu gelen iddialar arasında. 

 Anadolu'da bulunan baskı tesisleri ile bürolarını aşama aşama kapatan ve maddi sorunlarla boğuşan Habertürk Gazetesi'nin 6 Temmuz 2018 Cuma günü son kez baskıya verileceği iddia edildi.

'Güzü özgürlüğün' sloganıyla 2009 yılından bu yana okuyucu ile buluşan Habertürk Gazetesi'nin yayın hayatına, dijital platformalarda devam edeceği gelen bilgiler arasında.

Konuya dair henüz resmi bir açıklama gelmezken, gazetenin yaşadığı maddi sorunlar bu iddiaları doğrular nitelikte görülüyor. Habertürk Gazetesi kapanıyor mu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

HT DOKUN İLKE İMZA ATTI; Dünya genelinde pekçok gazete, kağıt baskılarını sonlandırarak yayın hayatlarına dijitalde devam ederken, Habertürk bu önemli karar ile dijitalleşmeyi Türk basınında uygulayan ilk gazete olarak da tarihe geçti. 

Türkiye'de de ilk kez Habertürk tarafından hayata geçirilen "HT Dokun" uygulaması ile gazete sayfalarında bulunan fotoğraflara dijital filigranlar gömülerek yepyeni bir 3D gazete okuma deneyimini okurlarına sunuldu.

BU İLK KAPANMA VAKASI DEĞİL; Öte yandan, Haberürk markasını, 1999 yılında önce internet sitesi ve daha sonra televizyon kurarak yaratan Ufuk Güldemir de medya grubunu Ciner Holding'e satmadan önce gazete kurma girişiminde bulunmuştu.

Ancak Habertürk'ün ilk kağıt baskı gazete macerası kısa sürmüş ve bir yıl yayın hayatını sürdürebilen "Gazete Habertürk Yarın" 2013 yılında kapanmıştı.

Ciner Holding'in de kapatma kararı alması ile, Habertürk gazetesinin ikinci kez yayın hayatına son verilmiş oldu.

ÖNCEKİ HABERLER
Salon başkanı ne kadar ücret alacak-ÖSYM sınav görevlisi ücret tablosu-2018
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kurban Bayramı hangi gün 2018 bayramının başlangıç tarihi
Erdoğan bu kareyi görünce Beştepe'ye davet etti
Korkunç ölüm! Çırpındıkça daha da battı ve...
İsmail Küçükkaya isyan etti: Beni lime lime doğruyorlar
Bina sınav görevlisi ücretleri ne kadar oldu-ÖSYM sınav görevlisi ücret tablosu-2018
Yedek gözetmen sınav ücreti ne kadar-ÖSYM sınav görevlisi ücret tablosu-2018
Konya Eskişehir hızlı tren bilet fiyatı-TCDD
Rusya havada uçanların hepsini vurdu! İşte ayrıntılar...
Yorumlar 12 yorum