HABER /  EĞİTİM

MEBBİS e-kurs ve ücretli öğretmen başvuru ekranı MEB 2016 uyarı

MEBBİS e-kurs ve ücretil öğretmen başvuruları başladı. 2. dönem e-kurs EBA ve ücretli öğretmen başvuru ekranı mebbis.meb.gov.tr'de ve e-kurs.eba.gov.tr'de

MEBBİS e-kurs EBA ve ücretli öğretmen başvuruları başladı.

2. Dönem EBA e-kurs'ta öğretmenlik yapmak isteyenler ve MEB ücretli öğretmen kadrolarında yer almak isteyenler mebbis.meb.gov.tr veya e-kurs.eba.gov.tr'den başvuru yapmak zorundalar.

MEBBİS e-kurs eba ve ücretli öğretmen başvuruları 2 Ocak 2016 Cumartesi günü sona erecek.

MEBBİS e-KURS VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI MEB UYARI

1. dönem başvuru yapan kadrolu ve ücretli öğretmenler 2. dönem için de başvuru yapmak zorundalar.

mebbis e kurs eba ve ücretli öğretmen başvuruları için gerekli mebbis modülü internethaber.com'da

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR? MEBBİS MODÜLLERİ 2016

MEBBİS'e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor.

MEBBİS MODÜLLERİ 

Devlet Kurumları Modülü: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurumların açma, kapama, dönüştürme ve kurumlara ait tüm bilgi düzeltme, kuruma alttür ekleme işlemleri yapılmaktadır. Kurumların hareketlerini izlemek bu modül tarafından yapılmaktadır. Yani bir kurum açıldıktan sonra o kurumun hangi işlemlerden geçtiği ne zaman eğitime ara verildiği, ne zaman kapandığı, ne zaman adının, türünün, bağlı olduğu genel müdürlüğünün, yerleşim yerinin değiştiği gibi bilgilere bu modül tarafından kolaylıkla erişilebilmektedir.

Hukuk Takip Sistemi Modülü: MEBBİS modülü altında bakanlığımıza açılmış hukuki davaların önemli bilgilerinin kaydedildiği ve takibinin yapıldığı program. Hukuksal olarak belirtilen kriterlerde istatistiksel bilgi ve rapor almayı sağlayan DYS senkronizasyonu olan bir programdır.

Denetim Planlama Modülü: İl Maarif Müfettişleri Başkanlıklarınca yürütülecek olan denetleme sürecine ait planlama, süreç, raporlama ve istatistik aşamalarının gerek il gerekse Bakanlığımız Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca sürdürülebildiği, anlık olarak izlenebildiği bir modüldür.

Kitap Seçim Modülü: Ücretsiz ders Kitaplarının kurumlar tarafında seçilmesi, il ve ilce tarafından kontrol edilip bakanlık tarafında ihalesı yapıldıktan sonra yayınevi ve yüklenici işlemleri ile dağıtım noktalarına gönderilmesi ve elektronik muayene kabullerinin sistem tarafından yapılması işlemlerini içeren modüldür.

Sosyal Tesisler Modülü: MEB bünyesindeki sosyal tesislerin (eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, anaokulu, sportesisi, yemekhane ve benzeri sosyal tesisler) mizan bilgilerinin aylık takibini sağlayarak KBS sistemine aktarılmasına yardımcı olmaktadır.

İlköğretim Kurum Standartları Modülü: Temel Eğitim Kurumlarının Standartlarının tespit edilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılan modüldür.

MEİS Modülü: Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın her yıl illerden istediği istatistikî bilgilerin internet üzerinden elde edilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Öğretmenevleri Faaliyet Modülü; Öğretmenevleri, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları, Öğretmen Lokalleri ile Sosyal Tesislerin gelir-gider tablosu veri girişi, kurum istatistik ve istatistik onay işlemlerinin yapıldığı sistemdir.

e-KURS ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ BAŞVURU TAKVİMİ İKİNCİ DÖNEM

e kurs başvuru ekranı ve takvimi

 

Yorumlar