BIST 1.377
DOLAR 8,09
EURO 9,75
ALTIN 460,26
HABER /  GÜNCEL

Mazbatasını alan Topbaş ne dedi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden seçilen Kadir Topbaş, mazbatasını aldı.

Abone ol

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde düzenlenen törende konuşan İl Seçim Kurulu Başkanı Hayriye Gül, Topbaş'ın, 30 Mart 2014'te mahalli idareler seçimiyle ilgili oylama sonucu üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildiğini belirterek, tebrik etti.

Gül, "İstanbul halkına hayırlı olsun" diyerek, Topbaş'a mazbatasını verdi.

Kadir Topbaş da ne kadar heyecanlı olduğunu izah etmesinin mümkün olmadığını kaydederek,  2004'te ilk mazbatasını aldığı günden daha farklı bir heyecan yaşadığını söyledi.

Topbaş, bu heyecanı yaşatan tüm İstanbullulara, partililere, seçimin güzel geçmesi konusunda hassasiyet gösteren seçim kurulu başkanlarına ve sandık çalışanlarına teşekkür etti.

GURUR VERİCİ BİR YETKİ

Yerel seçimlerin, ülkenin, İstanbul'un ve demokrasinin kazandığı bir süreci ortaya koyduğunu ifade eden Topbaş, şunları söyledi:

"Ülkenin gelişmesinde yerel yönetimlerin etkisi ve katkısı bilinciyle, özellikle dünyanın gıpta ettiği İstanbul'da bir üçüncü dönem daha başkanlık yetkisini almaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu gurur verici bir yetki. Yetkilendirildik. Bir noktada da bir güven tazeleme olarak da görmekteyim. Yani İstanbullular yaptığımız hizmetlere, getirdiğimiz projelere ve gelecek adına da kendi geleceklerini emanet ederek bir güven duygusunu tazelediler. Teşekkür ediyorum.  İstanbul dünya ile yarışan bir şehir. Yarışta İstanbul'un hep önde olmasını arzu ediyorum. Tüm seçilmiş belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, partimin de özellikle ağırlıklı desteğiyle beraber bu hizmeti sunacağız. Seçimler geride kaldı, meydanlardaki konuşmalar orada kaldı. Artık bundan sonra gelecek var. Geleceğe birlikte yürüyeceğiz."

Törene, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, bazı belediye başkanları ve meclis üyeleri de katıldı.

Topbaş, salona girişinde alkışlar ve "İstanbul'un abisi Kadir başkan", "İstanbul seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı.

ÖNCEKİ HABERLER
2013'te konut sektörü nasıl gelişti?
Taşeron işçiye müjde!
Otomobil satışları neden kesildi?
AİHM Türkiye'yi mahkum etti
CHP'li vekilden 528 idam kararına tepki
Kılıçdaroğlu saldırı sonrası ne dedi?
Çeçen savaşçı Umarov öldürüldü
Subaru WRX Hatcback iddiaları gündemde!
Telekulak skandalının mimarı AKPM'de
Ukrayna işgal edilen binaları 'geri alıyor'
Yorumlar 2 yorum