BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 499,85
HABER /  DÜNYA

El Kaide: Erdoğan bize bağlılık yemini etsin!

Türkiye'ye tehditler savuran El Kaide bağlantılı IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi, büyük tepki toplayacak cümleler kullandı.

Abone ol

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Lideri Ebu Bekir Bağdadi, Türkiye’yi tehdit etti. Bağdadi, “Çok geç kalmadan Erdoğan bize bağlılık yemini etsin” dedi. 

"ERDOĞAN BİZE BAĞLILIK YEMİNİ ETSİN"

Merkezi Londra’da bulunan El Kudüs Gazetesinin haberine göre, Irak Şam İslam Devleti (IŞID) Lideri Ebu Bekir Bağdadi, tehdit içerikli bir çağrıda bulunarak, “Çok geç kalmadan Erdoğan bize bağlılık yemini etsin, çağrısında bulunuyorum” dedi. 

"TÜRK ASKERİNİN ETİ LEZZETLİDİR!"

Bağdadi, “Erdoğan’ın bu çağrımıza kulak vermemesi durumunda, Süleyman Şah Türbesindeki mezar taşları tahrip etmekle başlayacağız, Türk Asker’in eti lezzetlidir, Türk askeri öldürmek bizim için zevkli olacaktır. Vakit geçmeden uzattığımız eli Türkiye’nin boş çevirmeyeceğini umut ediyoruz, Suriye halkı için ön zafer olacaktır, zafere giden yolun buradan geçtiğine inanıyoruz” dedi.
El Bağdadi Suudi Arabistan’ı ve Katarı da tehdit etti. El Bağdadi, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriye politikasındaki tutumunu derhal değiştirmesini ve değiştirmemeleri durumunda sıranın kendilerine geleceğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'li vekilden 528 idam kararına tepki
Kılıçdaroğlu saldırı sonrası ne dedi?
Subaru WRX Hatcback iddiaları gündemde!
Telekulak skandalının mimarı AKPM'de
Tata’dan Land Rover bazlı crossover!
Bahçeli'den Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı çıkışı
Anadolu Ajansı'ndan Taraf'a dava
Bakanlıktan 'taşeron işçi'ye müjdeli haber
Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı
Mansur Yavaş CHP'den ayrılacak mı?
Yorumlar 134 yorum