YAZARLAR

Mardan Palace Antalya

Bu hafta sizlerle dünya otelcilik tarihine damgasını vuracak bir otelden çok daha fazlası ölmeden önce görülmesi gereken adeta müze otel olarak yüzyılın oteli olabilecek Mardan Palace Antalya’nın 40 yaşında genç, dinamik, vizyonel ve genç turizm kuşağına

Merhabalar,

Bu hafta sizlerle dünya otelcilik tarihine damgasını vuracak birotelden çok daha fazlası ölmeden önce görülmesi gereken adeta müzeotel olarak yüzyılın oteli olabilecek Mardan Palace Antalya’nın 40yaşında genç, dinamik, vizyonel ve genç turizm kuşağına örnekolabilecek ismi, otelciliğin parlayan yıldızı Cumhur Özen’i ve onun1987 yılında başlayan otelcilik hayatındaki zirve öyküsünüpaylaşacağım.

21.yy’da Tek Gerçek İnsan Kaynağıdır

İnsanları Çok Seviyorum

Cumhur Özen meslek hayatına başladığı ilk günden itibaren enalttan en üste giden zirve yolundaki kariyerrotasında insanları çok sevmenin işine yansıyan bitmektükenmek bilmez enerjisiyle kendisine verilen görevi en iyi şekildenasıl yapabilirim diyerek başladı. Başladığı işi yüzüp yüzüp dekuyruğuna gelince bırakmayıp başarılarla sonlandırdı ve her sononun için yeni bir başlangıç oldu. Kendisini karşı tarafa koydu vekendimi anlamak, karşı tarafı anlamaktır diyerek işine dört ellesarıldı.  

Bilgelik Ve Müzakerecilik Size Başarının YolunuGetirir

Cumhur Özen, hayatta en çok bildiğim ve inandığım bilgelik vemüzakereciliğin başarının anahtarı olduğudur. Bir bilge gibiolgunlaşmak ve paylaşmak ekip ruhunun bütünlüğünü ben değilbiz demenin önemini kavrayarak adımlarımı attım. Ayaklarım yeresağlam bastı, kriz yönetiminde günün şart ve koşullarının eniyi şekilde değerlendirilmesinin geleceğe dair doğru hamleleriyaptıran gerçek olduğunu anlamak gerekiyor.

Kilit de Sizsiniz Anahtar da

İleri görüşlü, çok yönlü, akılla planlayıp kalp ile yöneten,bildiği şeyi zamanında söyleyen, öğrenen, öğreten ve paylaşan, herfırsatta genç meslektaşlarına her desteği vermeye hazır geleceğinturizmcilerine inanan bir isim.

 

Yıl 1995 Cumhur Özen bir arabanın kapısınıaçar…

İstanbul Çırağan Sarayı’nda belboy olarak büyük bir azim vegayretle çalışan ve otele gelen misafirlerin yaptığı işe gösterdiğihassasiyet, titizlik ve önemle dikkatlerini çekmeyi başaran GençCumhur kapısını açtığı misafirin onun otelcilik kariyerinde bir gündünyaca ünlü bir otele Genel Müdür olarak gelmesinin kararınıverecek isim olduğunu bilmemektedir.

 

Benim Bütün İşlemlerimle Bu Çocukİlgilenecek

Otel’in saray süitleri kısmının Sultan süitindekonaklayan o misafir “benim bütün işlemlerimle bu çocuk ilgilenecek“der ve o günden bugünlere olaylar olayları sürükler 2005/2006derken Türkiye ziyaretlerinde İstanbul’a ve Türkiye’ye ilgisi vesevgisi çok yüksek olan o isim Azeri asıllı Rus İş adamı Telmanİsmailov dur.  Telman İsmailov 23 Mayıs 2009 yılında dünyacaünlü birçok Hollywood yıldızın ve konukların katıldığı bir açılışlababası Mardan İsmailov’un doğum gününde onu sonsuza kadar yaşatmakamacıyla en derin, en içten sevgi ve saygısıyla ismi gibi mert vedürüst ve bu yolda da ne yapılması gerekiyorsa onurla yapan birinsanın babasına duyduğu derin saygı ve sevgisinin büyük bir aşkadönüştüğü ben Mardan’ın sarayına geldim dedirtmek için babasınınismine ithafen yaptırdığı bu muhteşem otelin anahtarını 3 yabancıgenel müdürden sonra bir Türk evladına teslim eden dünyaca ünlügüçlü yatırımcı Telman İsmailov  otelin hemen girişindeki 96gülün diri ve taze duruşu ile hayatında en değerli köşesi olarakyaşatmaya devam ediyor.

Çünkü o köşe baş tacı biricik babası Mardan İsmailov’aait…

Cumhur Özen bu hassasiyet ve güvenin onurunu taşımanın veyaşatmanın bilinciyle olağanüstü bir feragat ve gayretle MardanPalace Antalya’yı geleceğe taşımak için var gücüyle çalışmalarınısürdürürken örnek bir adanmışlığında gururunu taşıyor ve tümdünyada Mardan Palace Antalya’nın almış olduğu ödüllerlealkışlanıyor.

Mardan Palace Antalya Bir Dünya Markası olarak OtelcilikTarihine Damgasını Vuracaktır

Cumhur Özen’in gözünden Telman İsmailov;

O bir show insanı değil gönül insanı, alçak gönüllülüğü,yardım sever ama bunu belli etmeden ansızın yapan, yer ve mekankavramı tanımayan, bir köy kahvesinden tutunda tarlaya insanlarıbirleştirici, dünya kardeşliği için barış ve sevginin gerçek gücüneinanan, denizin sadece kıyısını değil okyanusu gören bir bakışaçısıyla enteresan bir kişilik, sağlıktan ormana, şehirdensanatçıya 7 den 70’e  insana saygı duyan bir yüreğin sahibibir isim. Ülkemize karşı inanılmaz bir tutkusu var.

Telman İsmailov’un Özü Sözüdür

Otelimizde de İstanbul’un en özel yerlerini en iyi mimari ileyaptıran, sanata ve sanatçıya toplumları kaynaştıran bir bağ olarakbakan, verdiği sözün eri, yaşama ve yaşatma amacı olan birinsan.

Sözün özü; Cumhur Özen’in dünyası Mardan Palace Antalya ve eviarasında geçiyor. Eşi Burcu ve 2 yaşındaki kızı Derin Hayal onuhayata bağlıyor ve minik kızının ona yaptığı “Kuş neredesin? Baba Derin Hayalin tam kalbinde” sözleriyle gözleri doluyor.

 

Herkes Hayatta Bir Kere Kral veya KraliçeOlmalıdır

İşte Mardan Palace Antalya Budur

Mardan Palace Antalya, ne olduğunuzu unutturup ne olacağınızıfısıldayan bir otel. Her karesinde kral ve kraliçesiniz. İşte dünyaotelcilik tarihinde adını altın harflerle tarihe yazdıracak ölümsüzzamanların oteli. Yaşananlar ve yaşatılanlar hiçbir zamansolmayacak tıpkı 96 kırmızı gülün sahibi ta kendisi gibi MardanPalace Antalya…

Mardan Palace Antalya ile ilgili özel bir yazı dizisini deilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım.

Tatil Tadına Kalın 

Yorumlar