BIST 1.145
DOLAR 7,72
EURO 9,06
ALTIN 467,83
HABER /  GÜNCEL

Manisa imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?

MANİSA İmsakiyesine göre imsak vakti ne zaman giriyor iftar saat kaçta açılacak? Diyanet tarafından Manisa iftar saati, sahur imsak vakitleri ile sabah, öğle, yatsı ve akşam ezanı saatleri de listelendi. İşte Diyanet imsakiyesine göre saatler;

Abone ol

Manisa için iftar vakti ve imsak (sahur) saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Ramazan ayı imsakiyesi'nde yer alıyor. Manisa 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Diyanet bu sene Ramazan ayında verilen fitre miktarını da duyurdu. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 lira olarak belirlendi. Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

Peki bugün Manisa ilimizde iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Manisa ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Manisa İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP Tokat milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
İzmir imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?
TRT: Çalışanlarımızın can güvenliğinden endişe ediyoruz
MHP Ordu milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Muğla imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?
Emir Elidemir sevgilisi var mı aile hikayesi herkesi üzmüştü
Yorumlar