BIST 1.376
DOLAR 8,14
EURO 9,72
ALTIN 453,60
HABER /  MAGAZİN

Madonna, Malavi'de hastane açtı

Madonna, dört evlatlık çocuğunun doğduğu ülke olan Malavi'de bir çocuk hastanesi açtı. Ünlü pop ikonu, hastaneye, Malavi'den evlat edindiği kızının adını verdi.

Abone ol

Madonna, dört evlatlık çocuğunun doğduğu ülke olan Malavi'de bir çocuk hastanesi açtı. Ünlü pop ikonu, hastaneye, Malavi'den evlat edindiği kızının adını verdi.

Doğu Afrika ülkesi Malavi'den dört çocuk evlat edinen popun kraliçesi Madonna, çocuklarının doğduğu ülkeye gönül borcunu orada bir çocuk hastanesi açarak ödedi.  Afrika'daki bu türde ilk merkez olan hastane, şarkıcının 2006'da kurduğu, Raising Malawi hayır kurumu tarafından finanse edildi.

AÇILIŞI KIZIYLA BİRLİKTE YAPTI

58 yaşındaki ABD'li pop ikonu, 50 yatak kapasiteli çocuk hastanesinin açılışını 11 yaşındaki Malavili kızı Mercy James ile birlikte yaptı.

Madonna, "Mercy James Pediatrik Cerrahi ve Yoğun Bakım Enstitüsü" adı verilen hastanenin açılışında kızına sevgisini ona sarılarak gösterdi.

Hastane açılışında konuşan Devlet Başkanı Peter Mutharika, Madonna'ya hitaben, "Siz Malavi'den dört çocuk evlat edindiniz, şimdi biz de sizi, bu ulusun kızı olarak evlat ediniyoruz" dedi.

Madonna ise "Malavi ailemi şimdiye kadar hayal edebileceğimden daha fazla zenginleştirdi. Yapmayı hayal ettiğim pek çok şey var. Bir gün bu türden bir hastane yaptıracağımı hayal etmemiştim." dedi.

Madonna, Mercy James'in yanı sıra 11 yaşındaki oğlu David Banda'yı ve son olarak da yıllarca düzenli olarak ziyaret ettiği yetimhanede kalan dört yaşındaki ikizler Estere ve Stella'yı Malavi'den evlat edindi.

ÖNCEKİ HABERLER
İki duvar arasına sıkışan tavuk kurtarıldı
Google'ın ürettiği yapay zeka artık kendi kendine koşabiliyor
Çin'de şiddetli yağış 7 bin 500 ev yıkıldı
Yaz aylarında güneş çarpması ve ishale dikkat
Marmaris'te piyasaya sahte para süren 3 kişi yakalandı
15 Temmuz'un manşetleri kitap haline getirildi
Bu yaz 30 milyon Çinli turist yurt dışına çıkacak
Yaz ortasında kesme karla temizliyorlar
Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı telgrafı
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Söyle Çocuk" şiirini okudu
Yorumlar