BIST 5.032
DOLAR 19,05
EURO 20,50
ALTIN 1.211,97
HABER /  GÜNCEL

Liseli kızın otobüsteki ibretlik görüntüleri

Arkadaşlarıyla içki içen liseli kız otobüste alkol komasına girdi. Şaşırtan görüntüler otobüsün güvenlik kameralarına böyle yansıdı

Abone ol

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde arkadaşları ile birlikte alkol alan liseli genç kız, kaldığı yurda dönmek için bindiği otobüste komaya girince hastaneye kaldırıldı.

Kdz. Ereğli ilçesinde yatılı bir lisede öğrenim gören 16 yaşındaki Y.B.P. arkadaşları ile birlikte sahil bandında alkol adlıktan sonra yurda dönmek için halk otobüsüne bindi. Arkadaşlarının yardımı ile otobüse binen genç kız ayakta durmakta güçlük çekti.

ARKADAŞLARI KIZIN HALİNE GÜLDÜ

Ereğli dışından öğrenim görmek için geldiği öğrenilen genç kızın birlikte alkol aldıkları arkadaşları ise durumun ciddiyetini anlamayarak Y.B.P.’nin haline güldüler. Y.B.P. otobüste bir süre sonra iyice kendinden geçerek alkol komasına girdi.

BAYAN YOLCU YARDIM ETTİ

Bir süre sonra aldığı alkolün etkisi ile kendinden geçen liseli kız bir bayan yolcunun yardımı ile kendisine getirilmeye çalışıldı. Bu sırada kızını arayan anneye de bayan yolcu cevap verdi.

"OTOBÜSTEN İNDİRİN" DENİLİNCE

Bu sırada "Otobüsten indirin" seslerine tepki gösteren kadın, "Karışmayın hepiniz oturun yardım et ablacım böyle mi arkadaşlık olur ya. Oturun ancak laf ebeliği yapın" özleriyle sitem etti. O kadın yolcu yardım ettiği kızdan bir daha böyle bir şey yapmacağına dair söz aldı.

YOĞUN BAKIMA ALINDI

Çevredekilerin haber vermesi üzerine otobüsün bulunduğu yere gelen 112 sağlık görevlileri genç kıza ilk müdahaleyi yaptıktan sonra onu ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Acil polikliniğinde tedavisi yapılan Y.B.P. hayati tehlikesi bulunması nedeniyle yoğun bakıma alındı.

"KİM İÇİNDİYSE CEZASINI VERSİNLER"

Otobüsteki bazı yolcular ise, “Bu kıza kim içirdi bu kadar? 16 yaşında çocuk daha bu. Bunu polise götürün, kim içirdiyse cezasını versinler” diyerek tepki gösterdi. Liseli kızın hastanede tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği öğrenildi.