BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

Lisede taciz iddiası

Öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen beden eğitimi öğretmeni yargılanıyor...

Abone ol

Kartal'da, öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan beden eğitimi öğretmeni ile bu öğrenciye yardım eden Türkçe öğretmenine hakaret ettiği iddia edilen iki öğretmenin yargılanmasına başlandı.

Kartal 1. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanıklar öğrenci B.K'ye cinsel tacizle suçlanan F.T. ile bu öğrenciye yardım eden Türkçe öğretmeni Ç.Ö'ye hakaret ettiği öne sürülen M.T. ile T.Z. hazır bulundu. Duruşmaya, öğrenci B.K'nın babası R.Y.K. ile hakarete uğradığını iddia eden müşteki durumundaki Türkçe öğretmeni Ç.Ö. de katıldı.

Öğrenci B.K, öğretmeni F.T'den şikayetçi olduğunu belirterek, bu kişinin kendisiyle okul dışında buluşmak istediğini, ancak bunu kabul etmediğini anlattı. 3 yıldır cinsel tacize uğradığını iddia eden B.K, F.T'nin kendisine cinsellikle ilgili sözler söylediğini belirtti.

B.K'nın babası R.Y.K. da kızının bu olayı kendisine anlattığını ifade ederek, şikayetçi olduğunu bildirdi. Sanık öğretmen F.T. ise suçlamaları reddetti. 33 yıldır öğretmenlik yaptığını, B.K'nın da 3 yıldan beri öğrencisi olduğunu belirten F.T, öğrencisine sadece iyilik yaptığını söyledi. Diğer sanıklar müdür yardımcısı M.T. ve öğretmen T.Z. de suçlamaları reddetti.