HABER /  GÜNCEL

KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı 2018 KYK yurt başvuru tarihleri

KYK yedek sonuçlar bugün açıklanırken üniversite öğrencileri sisteme girip sorgulama yapabiliyorlar, üçüncü yedek yurt başvurusu ise 27 Eylül'de yapılacak

KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından gerçekleştirilen yedek yurt yerleştirmelerinin ilki geçtiğimiz perşembe açıklanmıştı. İkinci yedek yerleştirme sonuçlarını bekleyen adaylar için müjdeli haber geldi. KYK'nın yayımladığı takvime göre, 2. yedek yurt sonuçları bugün erişime açıldı.

 İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ YEDEK YERLEŞTİRME NE ZAMAN: İkinci yedek yerleştirme 24 Eylül'de, üçüncü yedek yerleştirme de 27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KYK YURT YEDEK SONUÇLARI - TIKLAYIN

 KYK yurtları için yedek başvuru sonuçları açıklandı yukardaki linke tıkladığınızda sonuc.kyk.gov.tr adresine ulaşacaksınız.

BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR: DGS tercih sonuçları, ÖSYM tarafından açıklandıktan sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs başvurularının e-devlet üzerinden başlayacağını açıklayacak. DGS sonuçlarının açıklanma tarihi ÖSYM tarafından açıklanmadı. Ekim ayının ilk haftası, sonuçlarının açıklanması bekleniliyor.

KYK TARAFINDAN İSTENEN EVRAKLAR: KYK yurt evrakları, üzerinden Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi web sitesinde istenen belgeler açıklandı. Kurum, öncelik belgesi olanlar için ve normal başvuru yapacaklar için istenilen belgeleri sıraladı.

Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin)
• Şehit ve gazi çocuğu, gaziler (Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından alınan belge (Seyahat Kartı dahil) veya Sosyal Güvenlik Kurumundan ilgili kanun maddelerine göre aylık bağlandığını gösterir belge)
• % 40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,( Tam teşekkülü hastaneden alınacak rapor)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar ve/veya Devlet koruması altında olan öğrenciler (İlgili kurum ve kuruluşlardan alınacak belge)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
• Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
• Gönüllü güvenlik korucusu olarak çalışan ve çalışırken vefat edenlerin, gönüllü güvenlik korucusu olarak emekliye ayrılan ve emekliye ayrıldıktan sonra vefat edenlerin çocukları (İlgili kurum ve kuruluşlardan alacakları belge)
2. 4 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
3. % 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların (Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor)
4. Yükseköğrenim programına kayıt olduğunu gösterir belge
5. 18 yaşından küçükler için Kurum internet sayfasından temin edilen ve doldurulan Veli/Vasi İzin Belgesi
6. Verilen süre içinde ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir.

ÖNCEKİ HABERLER
Aşure günü duası Arapça okunacak dualar sırası
Bahçeli'den hediye uçakla ilgili şaşırtan açıklama!
Bedelli askerlikte 'adli tatil' önerisi
AUZEF mezuniyete 3 ders sınav giriş yeri-kaçta?
Yunanistan'da şoke eden görüntü!
2020 sigara zammı kaç para oldu zamlı sigara fiyatları yayıldı!
Yorumlar