BIST 4.967
DOLAR 18,64
EURO 19,70
ALTIN 1.075,09
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Külünk'ten Almanya'ya bomba suçlama

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Almanya'da bazı basın yayın organlarının kendi ismi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hayali senaryolar ürettiğini söyledi. Külünk, kendi telefonu üzerinden Dışişleri Bakanının dinlendiğini ileri sürdü.

Abone ol

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Almanya'nın kendi telefon hattı üzerinden Dışişleri Bakanının dinlendiğini söyledi. Külünk, Almanya'da hayali bir tiyatro oynandığını, FETÖ ve PKK üzerinden Türkiye'ye oyunlar oynandığını ifade etti.

Almanya'da 'Bild ekolünden' gelen basın organlarının, şahsı üzerinden Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'hayal tiyatrosu'nu servis etmeye başladığını belirten Külünk, "Almanya'da bir hayal tiyatrosunu medya üzerinden servis etmeleri sürpriz değil. Çünkü FETÖ ve PKK ile iç içe olan bir devletin, bunun ötesinde Türkiye'ye yönelik adım atmasını beklemiyoruz. Bu Almanya'ya yakışmıyor" diye konuştu.

Almanya'nın, Türkiye-Rusya ve İran ile ilişkilerinin güçlenmesinden duyduğu rahatsızlık ve Çin/Pekin-Londra İpek Yolunda Türkiye'nin stratejik konumunu fark etmesinin ardından 'oyunun dışında kalma' kıskançlığına girdiğini anlatan Külünk, şöyle devam etti: "Almanya'da PKK'nın önünü açan, PKK üzerinden Türk vatandaşlarını sindirmek isteyen, Türk vatandaşlarını etkisizleştirmek isteyen, bir taraftan FETÖ ile bir Alman İslamı üretmek isteyen, Alman İslamı ile İslamı tasfiye etmek isteyen, Berlin'de kadın-erkek, Hristiyan, Yahudi ne varsa cami adı altında İslamı tahrif etmek isteyen, bunların hepsini de FETÖ üzerinden yapmak isteyen Almanya, terör örgütleri üzerinden Türkiye'ye mesaj vermekten vazgeçmeli.