YAZARLAR

Kültür Turları

Yaz tatili boyunca en çok ilgi gören kültür turlarını beğeninize sunuyorum. Kültür turları, Türkiye haritasının işaret ettiği derinlikleri ve güzellikleri daha yakından tanımanız için onlarca fırsat sunuyorlar.

Merhabalar,

Yaz tatili boyunca en çok ilgi gören kültür turlarını beğeninizesunuyorum. Kültür turları, Türkiye haritasının işaret ettiğiderinlikleri ve güzellikleri daha yakından tanımanız için onlarcafırsat sunuyor. Yaz tatilini gezerek, görerek, yeni yerlerkeşfederek değerlendirmek isteyen tatilciler için paylaşacağımfarklı Kültür Turlarını tasarlayan ve düzenleyen Anı Tur Kültür veKıbrıs Turları Direktörü Nadir Uzun,  ile bir araya geldim.Yaz tatilinde en çok tercih edilen Kültür Turlarıyla ilgilibilgiler aldım.

Uzun; isteyen gruplar için yeni rotalar çizmeyi, bilinenbölgelerin dışına çıkmayı, saklı kültürel ve doğal güzelliklerikeşfetmeyi hedeflediklerini anlattı. Konuklarının ekonomik anlamdada güvende olmalarını sağlayabilmek için, erken rezervasyonlariptal ve iade sigortası uygulamasına kültür turlarını da dahilettikleri müjdesini de verdi.

 

Bu Hafta Karadeniz’den başlayalım;

Uçaklı Batum ve Karadeniz Yaylalar Turu

İstanbul’dan kalkan uçakla başlayan tur programı, Sinop, ErfelekŞelalesi gezisiyle başlıyor. Batum’u da kapsayan ve 6 gün sürengezi boyunca Orta ve Doğu Karadeniz’de adım atılmadık bir karış yolbile bırakmıyorsunuz. 5 gün otel konaklamalı programın içindeSinop, Samsun, Ordu, Trabzon, Sümela Manastırı, Maçka, Karadağ,Ayasofya Müzesi, Fırtına Deresi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası,Borçka, Karagöl, Sarp Sınır Kapısı, Artvin, Batum, Apsaros Kalesi,Çoruh Nehri, Batum Limanı, Meryem Ana Katedrali, Rize, Sürmene,Uzungöl gibi dünyaca ünlü tarihi ve doğal miras harikalarınauğruyorsunuz.

Hatta canınız macera çekerse tur programına rafting de ilaveedebiliyorsunuz. Yolunuz üzerindeki bıçak atölyelerinden, çayfabrikasından ve kumaş tezgahlarından alışveriş yapma imkanı dacabası...

 

Klasik Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

Cuma gecesi hareket eden otobüsle 8 gecesinde oteldekonaklayacağınız,  9 gece 10 gün süren bir tur programı...Batı Karadeniz’in güzelliklerini tanımaya Amasya’danbaşlıyorsunuz... Tarihi konak, cami, türbe ve külliye gezileri ilebaşlayan programın ilk günü Fatsa’da yapılan konaklama ile sonbuluyor. Amasya, Samsun, Ordu, Trabzon, Sümela Manastırı, Maçka,Karadağ, Ayasofya Müzesi, Fırtına Deresi, Çat Vadisi, Çamlıhemşin,Ayder Yaylası, Sarp Sınır Kapısı, Borçka, Artvin, Gürcistan, Batum,Rize, Handüzü Yaylası, Uzungöl, Tirebolu, Giresun, Sinop,Safranbolu, Amasra ve birçok durağı ziyaret ederek 10 günlükseyahati tamamlıyorsunuz.

 

Program fiyatına dahil olan Gürcistan Batum tur için yanınızdakimlik numaranızı da gösteren nüfus cüzdanınızı bulundurmanızyeterli. 10 gün boyunca sizi bekleyen keşif yolculuğunu raftingyaparak, yaylaların temiz havasını içinize çekip, karşılaştığınızher yerde horona durarak süsleyebilirsiniz.

Nadir Uzun ve Ekibiyle Anları Anı Yapın

Ülkemizin kültürel miraslarını, gezilip görülmesi gerekenEdirne’den Batum’a en özel kültür duraklarını, Türkiye’nin Coğrağfideğerlerini, yeme, içme, konaklama ve görsel zarafetle harmanlayanNadir Uzun dur durak tanımıyor. Ülkemizin kültür rotalarına öncekendisi gidip incelemeler yapıyor, ayak basmadık yer bırakmıyorsonrada tatilcilere kendi seçtiği özel ekibiyle unutulmaz birkültür turu programı yaşatıyor.  Ülkemizin yetiştirdiği gençturizm elçisi Nadir Uzun eminim ki daha birçok yeniliğe ve başarıyaimza atacaktır. İnandıkları ve ona inanan tatilcilere her zamansadık kalarak soy ismi gibi uzun yolları alnının akıyla aşarak hiçdurmayacak, yorulmayacaktır. 

Kültür tadında, farklı bir bölgede buluşmak üzere iyitatiller.

Yorumlar