BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Kritik davada olay çıktı! Darbeci general işkence deyince...

Ankara'da devam eden Akıncı Üssü davasında eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in savunması sırasında gerginlik yaşandı. Sönmezateş, sistematik işkence uygulandığını söyleyince müşteki yakınlarından bazıları küfürler savurmaya başladı.

Abone ol

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik düzenlenen suikast girişimini organize ettiği gerekçesiyle Muğla'da yargılandığı davada 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, yargılandığı Akıncı Üssü davasında savunmasını yaptı. Sönmezateş'in savunması sırasında sistematik işkence gördüklerini söylemesi üzerine salondaki müştekiler ile sanıklar arasında bağrışmalar ve arbede yaşandı. Bazı sanık ve müştekiler salondan çıkarıldı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesindeki duruşma salonunda görülen davada daha önce savunmasını yapmayan eski Tuğgeneral Gökan Şahin Sönmezateş savunma yaptı. Muğla ve Ankara'da yargılandığı davalarda duruşma salonunda kendilerine yönelik hakaret edilmesine mahkeme ve savcıların göz yumduğunu ileri süren Sönmezateş, "Bize sürekli küfür ediliyor. Yaşadıklarımız tarihten hiç ders almadığımızı gösteriyor. Yahudi dölü, Ermeni dölü şeklinde bize sözler söyleniyor. Yahudi ya da Ermeni olsaydım eğer bunu utanmadan söylerdim. Onlar da bu ülkenin vatandaşları. HDP milletvekili Aysel Tuğluk da aynı şeyi yaşadı bu ülkede. Annesine baş sağlı diliyorum. O milletvekili olduğu için yaşadıkları gazetelerde yer aldı. Ama bize yapılanlara hiç ses çıkmıyor. Bize işkence, hakaret serbest. Bu süreçten herkes gibi ailemiz ve çocuklarımız da nasibini alıyor. Bu dönemde Türk solu çok kötü bir sınav veriyor. Kendilerine yapılan haksızlıklara ses çıkarıyorlar ama başkanına yapılanı görmüyorlar" dedi.  

KÜFÜRLER HAVADA UÇUŞTU

Sanığın bu sözü üzerine müşteki sıralarında oturan bir kişi, "Darbenin sağla solla ne alakası var" diye bağırdı. Bu söze karşılık sanıklardan biri, "Kes sesini" karşılığını verdi. Sanığın bu tepkisi üzerine müşteki sıralarında oturanlar ayağa kalkarak, sanıklara yönelik sinkaflı sözler söyledi. Sanıkların da karşılık vermesi üzerine bir anda salon karıştı. Mahkeme başkanının talimatıyla küfür eden müşteki yakınları ile ayağa kalkarak karşılık veren sanıklar salondan çıkartıldı. Mahkeme Başkanı Selfet Giray'ın sessizliği sağlamasının ardından Sönmezateş'in savunmasına devam edildi. 

ÖNCEKİ HABERLER
2017 AÖF sınav tarihleri giriş yeri belgesi alma
AK Parti Ankara adayını açıklıyor! İşte öne çıkan üç isim
Siyah Beyaz aşk final mi yapıyor 4.bölüm fragmanı flaş değişiklik
Hangi liseler sınavla alacak yeni sistem MYS MEB açıkladı mı
Türkiye'nin her yerinde aranıyordu o dolandırıcı yakalandı
Suudi Prens'in öldüğü helikopter kazasıyla ilgili flaş gelişme!
Dolunay 19.bölüm fragmanı Hakan'dan şoke eden itiraf!
Kılıçdaroğlu'na olay belediye soruları
Merkez Bankası'ndan flaş döviz hamlesi!
Katalan lider hakkında karar verildi
Yorumlar 5 yorum