HABER /  EĞİTİM

KPSS sonuçları 2016 açıklanıyor ÖSYM son açıklama

KPSS sonuçları 2016 açıklanıyor. KPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor sorusunun yanıtı belli oldu. 2016 KPSS sonuçları 14 Temmuz 2016 perşembe günü sonuc.osym.gov.tr'den açıklanıyor.

KPSS sonuçları 2016 açıklanıyor ÖSYM son açıklama

KPSS sonuçları 14 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 14.00'de açıklanıyor. 2016 KPSS sonuçları ÖSYM'yle eşzamanlı internethaber.com'da olacak. 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS sınavlarının sonuçları yalnızca sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek. Memur adaylarına ayrıca KPSS sonuç belgesi gönderilmeyecek. 

KPSS SONUÇLARI 14 TEMMUZ 2016 SORGU  EKRANI İÇİN TIKLAYIN

kpss sonuçları açıklanıyor KPSS Lisans sınavlarının sonuçları 14 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 14.00'den sonra ÖSYM'nin resmi sitesi sonuc.osym.gov.tr'de.

KPSS SONUÇ SORGULAMA EKRANI GİRİŞİ

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

KPSS SONUÇ BELGESİ KONTROL SİSTEMİ NEDİR?

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Yorumlar