HABER /  EĞİTİM

KPSS Davası'nda flaş gelişme karar verildi

KPSS davasında 5 sanık hakkında yokluğunda tutuklama kararı verildi. Davanın ilk duruşması 21 Mart'ta görülecek.

2010 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük yapıldığı iddiası ile ilgili 230 kişi hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. 54 kişinin tutuklu bulunduğu soruşturmada 5 kişi için daha tutuklama kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, eski ÖSYM başkanları Ünal Yarımağan ve Ali Demir başta olmak üzere 230 şüpheli yer alıyordu. 1421 sayfalık iddianamede ÖSYM ve Maliye Bakanlığı'nın da yer aldığı 272 müşteki bulunuyor.

230 şüpheliden 15'ine terör örgütü kurmak ve yönetmek, kamu kurumunun zararına zincirleme dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik; 202'sine terör örgütüne üye olmak kamu kurumu zararına zincirleme dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik; 4'üne örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, suç dillerini yok etme, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, görece ilişkin sırlarında açıklanması; 1'ine suç delillerini yok etmek; 8'ine ise kamu kurumunun zararına dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik suçlamaları yöneltildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Beynin sırlarını çözmek için bağış bekliyor
Dizileri izleyen kadın kocasını...
Erdoğan'ın kurtardığı o gence bakın ne oldu!
Rusya Suudi Arabistan-İran krizine el attı
Tarkan'dan müjdeli haber! Kısmetse bu yıl...
Hacamat takvimi Ocak ayı 2020 hangi günler hacamat yaptırılır?
Yorumlar