BIST 1.127
DOLAR 6,97
EURO 8,20
ALTIN 441,95
HABER /  POLİTİKA

HDP özerklik mitingleri düzenleyecek

HDP, "Öz yönetimler ve demokratik Türkiye" sloganıyla yapacağı mitinglere hazırlanıyor. HDP Parti Sözcüsü Bilgen, mitinglerin MYK toplantısında netleştirileceğini ifade etti.

Abone ol

DTK bildirgesinin ardından öz yönetim ve özerklik çalışmalarını yürüten HDP, önümüzdeki günlerde "Öz yönetimler ve demokratik Türkiye" sloganıyla mitingler gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

HDP yönetimi, 24 Ocak'ta gerçekleştirilecek kongre öncesinde batı illerinde "öz yönetim" ve "özerklik" temalı halk toplantıları, çalıştaylar ve konferanslar düzenleme kararı aldı. Toplantıların yanı sıra önümüzdeki haftalarda HDP'nin çağrısı ile batı illerinde bulunan HDP bileşenlerinin terör olayları nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen illere büyük yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşün tarihi ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

"GÜNDEMDE NE VARSA O TARTILIŞACAK"

HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, HDP'nin genel kongresinin 24 Ocak'ta yapılacağını hatırlattı. Kongre öncesinde HDP'nin bileşenleri ile yapacağı konferansa ilişkin bilgi veren Bilgen, konferans gündeminde DTK bildirgesinde yer alan "öz yönetim" ve "özerkliğin" de yer alacağını söyledi. Bilgen, "Türkiye için genel projemiz demokratikleşmedir. Dolayısıyla bu demokratikleşmenin nasıl olabileceğine dair gündemde ne varsa bunlar tartışılacak" dedi.

"ÖZ YÖNETİMLER VE DEMOKRATİK TÜRKİYE"

Bilgen, "öz yönetime" ilişkin HDP'nin "Öz yönetimler ve demokratik Türkiye" sloganıyla mitingler gerçekleştireceğini, mitinglerin programının ve tarihinin ise bugün yapılacak HDP MYK toplantısında netleştirileceğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Facebook kurucusundan alkış toplayan yorum
Bahçeli-Davutoğlu görüşmesi MHP vazgeçti!
İsrail'den Doğu Küdüs'te görülmemiş intikam
Türkiye'ye geçmeye çalışan IŞİD militanları yakalandı
Türkiye'den Rusya'ya karşı son hamle
Teşrik Tekbiri nasıl çekilir ne zaman başlar Diyanet
Yorumlar 4 yorum