BIST 115.794
DOLAR 6,87
EURO 7,75
ALTIN 398,22
HABER /  GÜNCEL

Valinin hesabını hackleyip okulları tatil ettiler

KOCAELİ Valiliği'nin hesabını hackleyip okulları tatil ilan ettiler. Kocaeli Valisi Güzeloğlu, web sitesi ile Twitter hesabına siber saldırılar yapıldığını belirtti.

Abone ol

KOCAELİ Valiliği’nin web sayfası ve twitter adresi hacklendi. Kocaeli Valiliği’nin twitter hesabından, "Buzlanmalar ve oluşturabileceği tehlikeler nedeniyle 04.01.2016 Pazartesi günü Kocaeli ili genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir" tweeti atıldı. Tweet kısa sürede birçok kişi tarafından retweetlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından açıklama yaparak eğitime devam edileceğini bildirdi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da twitter hesabından, "Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yarın kar yağışı beklenmediği için Pazartesi günü tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir" ve "Valiliğimiz web sitesi ve twitter hesaplarına yapılan siber saldırılarla sahte tatil bildirimleri yapılmıştır. Dikkate almayınız" tweetlerini attı.

"TATİL KARARI ALINMAMIŞTIR"

Kocaeli Valiliği yazılı açıklamada bulunarak, "Kocaeli Valiliği twitter hesabı kullanılarak, sahte tweetle okulların tatil olduğu bildirilmiştir. 04.01.2016 Pazartesi günü eğitim ve öğretime devam edilecektir. Valilik olarak herhangi bir tatil kararı alınmamıştır" açıklamasında bulunuldu.

Bu arada, Kocaeli Valiliği’nin twitter hesabından atılan mesaja öğrenciler sevinerek, "Ya ben sizi yerim ya. Böyle güzel valilik mi olur", "En güzel vali bizim vali" gibi mesajlar atmaları gülümsetti.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP özerklik mitingleri düzenleyecek
Facebook kurucusundan alkış toplayan yorum
Bahçeli-Davutoğlu görüşmesi MHP vazgeçti!
İsrail'den Doğu Küdüs'te görülmemiş intikam
Türkiye'ye geçmeye çalışan IŞİD militanları yakalandı
Mendebur Lemur kimdir kaç yaşında Exatlon Challenge Hakan kilosu kaç?
Yorumlar