HABER /  GÜNCEL

Korkmaz Karaca kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi oldu

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu'na 11 isim getirildi. Kurul listesinde dikkat çeken adaylar da var. Peki Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi olan Korkmaz Karaca kimdir, aslen nerelidir, daha önceki mesleği neydi?

Abone ol

Başkanlık sistemi ile birlikte hayat geçen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurulan  Ekonomi Politikaları Kurulu'na 11 isim getirildi. Listede dikkat çeken isimlerin yanı sıra Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen isimlerde var. Peki Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi olan Korkmaz Karaca kimdir, aslen nerelidir, Korkmaz Karaca'nın daha önceki mesleği neydi? 

Ekonomi Politikaları Kurulu nedir: Başkanlık sistemiyle birlikte hayata geçen bu Strateji ve Politika Kurulları, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulmaktadır.

Ekonomi Politikaları Kurulu da bu kurullardan bir tanesidir.

Ekonomi Politikaları Kurulu ne yapacak: Ülke ekonomisini ilgilendiren en kritik kararların alınmasında uzmanlıklarıyla katkı koyacak Kurul, Ticaret Bakanlığı ile ortak çalışacak.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeleri
Kurulu oluşturacak isimler şu şekilde:

Cemil Ragıp Ertem
Gülsüm Azeri
Hakan Yurdakul
Doç. Dr. Hatice Karahan
Korkmaz Karaca
Mehmet Ali Akben
Meltem Taylan Aydın
Nihat Zeybekci
Dr. Servet Bayındır
Yiğit Bulut

Korkmaz Karaca kimdir: Korkmaz Karaca 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Baba tarafından Ardahanlı; anne tarafından Rumeli Mübadili bir aileye mensuptur.
İlkokulu Maltepe Feyzullah ilkokulunda okudu. Orta ve lise eğitimini Marmara Kolejinde tamamlayan Korkmaz Karaca, öğrenim hayatına Uludağ Üniversitesinde Kamu Yönetimi Öğrenimi alarak devam etti. Lise yıllarından itibaren iş hayatına atılan Korkmaz Karaca bir çok özel sektör kuruluşunda yönetici olarak görev yaptı. Türkiye’nin ve Dünyanın Gübre Sektöründe ki önemli oyuncularından İsviçreli İndagro firmasının Türkiye Temsilciliğini yaptı.

Mega Varlık A,Ş., Dap Holding, Sbk Holding, Doğan Holding, Yeditepe Faktoring, Acarlar İnşaat, Sütaş A.Ş. başta olmak üzere birçok özel sektör şirketine danışmanlık hizmeti verdi. Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlandı. 2007 - 2009 yılları arasında Fox TV’de İş ve Siyaset dünyasını konuk aldığı TV programları yaptı. 2010 - 2017 Yılları arasında Sn. Deniz BAYKAL’ ın Danışmanlığı görevinde bulundu.

8 Ekim 2018 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile; Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından; Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi.
2009 yılından itibaren Merve KARACA ile evli olan Korkmaz KARACA, İpek isminde bir kız evlada sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ'e operasyon! Kritik isimlerin hepsi yakalandı
Yiğit Bulut kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri
PFDK Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye ceza yağdırdı
Diyarbakır'da silahlı çatışma! Yaralılar var
Bekçilik sınavı kaç dakika kaç soru çıkacak-soru dağılım tablosu
Nijerya'ya meteor düştü mü 2020 gerçek çok başka çıktı
Yorumlar