BIST 1.488
DOLAR 7,21
EURO 8,82
ALTIN 413,20
HABER /  GÜNCEL

Korkmaz Karaca kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi oldu

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca kimdir? Korkmaz Karaca aslen nerelidir, eşi ve çocukları kim?

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca kimdir, aslen nerelidir, eşi ve çocukları kim? Korkmaz Karaca'nın daha önceki mesleği neydi? Hangi okullarda okudu? İşte tüm bu soruların cevapları...

Korkmaz Karaca kimdir?  İş insanı ve profesyonel yönetici olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca 1978 yılında İstanbul'da doğdu. Baba tarafından Ardahanlı; anne tarafından ise Rumeli Mübadili bir aileye mensuptur. İlköğrenimini Maltepe'de Feyzullah Efendi İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini ise Marmara Koleji'nde tamamladı.

Üniversite eğitimine Uludağ Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında başlayan Karaca yüksek tahsilini yurt dışında iş idaresi eğitimi ile tamamladı. Lise yıllarından itibaren aktif olarak iş hayatına atılan Korkmaz Karaca birçok özel sektör kuruluşunda üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Gübre, hurda ve doğalgaz sektöründe uluslararası bir firma olarak faaliyet gösteren “Indagro Group”’un Türkiye Temsilciliğini yaptı. Çalık Holding, DAP Holding, Doğan Holding, Acarlar İnşaat, Sütaş A.Ş., Tahincioğlu Gayrimenkul, Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere birçok özel sektör ve kamu şirketine danışmanlık hizmeti verdi.

Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlandı. 2007-2009 yılları arasında FoxTV’de İş ve Siyaset dünyasını konuk aldığı TV programları yaptı.

2010-2017 yılları arasında Deniz Baykal’ın Danışmanlığı görevinde bulundu.

Türkiye Başkanlık sistemi ile birlikte hayata geçen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu'na 8 Ekim 2018 tarihli kararla Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak atandı.

Bugüne kadar birçok televizyon programına konuk ve yorumcu olarak katılan Korkmaz Karaca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Korkmaz Karaca; Merve Karaca ile evli olup, İpek Karaca isimli bir kız evlada sahiptir.

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ'e operasyon! Kritik isimlerin hepsi yakalandı
Yiğit Bulut kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri
Diyarbakır'da silahlı çatışma! Yaralılar var
Bekçilik sınavı kaç dakika kaç soru çıkacak-soru dağılım tablosu
Önce araç kiraladılar sonra hırsızlık yaptılar! O anlar kamerada
Korkunç iddia! Cemal Kaşıkçı'nın ailesi Cidde'de katledildi
Servet Bayındır kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri
Gelinim Mutfakta 11 Ekim Perşembe gün birincisi kim işte çeyrek altının sahibi
Malcolm X kimdir? Gerçek adı ne?
48 saate internet kesilebilir! Bir çok siteye de ulaşılamayacak
Yorumlar