BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Konuşmayan paşalara böyle kızdı!

Balyoz Davası sanıklarından Çetin Doğan ve Orgeneral Ergin Saygun'un ailelerinden sitem dolu mesajlar...

Abone ol

Balyoz Davası’nın 1 numaralı sanığı olarak 20 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan, Hilmi Özkök'e çattı.

“Çağrılsaydım, Balyoz Davası’nda da tanıklık yapardım” diyen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’a isyan etti ve şöyle dedi:

LÜTFEN ARTIK SUSUN

Mahkeme karar vermeden, mahkemeye gelip tanıklık yapmayan hem Hilmi Bey’e, hem de diğer komutana (Aytaç Yalman’ı kastediyor), 365 silah arkadaşı adına sesleniyorum:

Lütfen susun artık, ne tür sıfata sahip olursanız olun artık elinizi çekin Balyoz Davası’ndan. Yok çağrılsalarmış gelirlermiş, çağrılmadıkları için tanıklık yapamamışlar falan... Siz kendiniz gelemiyor musunuz? Madem bu kadar konuşmaya meraklısınız, gelseydiniz mahkemeye konuşsaydınız. O mahkemede size silah arkadaşlarınız sorular yöneltecekti. Soracakları sorularla, kendileri hakkında ortaya atılan darbeci iddialarının, sözüm ona bilmem kaç şekil darbe hazırladıkları safsatalarının nasıl düzmece olduğunu ortaya çıkaracaklardı. Bunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya göstereceklerdi. Ama yürekleri yiyip gelmediler, gelemediler. O nedenle kendilerinden rica ediyorum, susun artık, olur olmaz beyanlar vermeyin.

KIZ ANNE ŞU BABAMI BOŞA

Balyoz Davası’nda 18 yıl hapis cezası alan emekli Orgeneral Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun da karara sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden tepki göstermeye devam etti. Saygun, babasının temiz olduğunu ortaya koyması için annesine şu ilginç teklifte bulunduğunu açıkladı:

Anneme dedim ki, kız şu babamı boşa, sonra da giy gelinliği cezaevinde evlen! Evlendiğimde temizdi, şimdi daha temiz dersin!

Ece Saygun daha sonra şu tweet’i attı: “Annem babamı boşayıp cezaevinde tekrar evlenmesi teklifimi şiddetle reddetti! O yüzüğü yutarım gene de üstümde taşırım der. Mahkeme bilginize.

ÖNCEKİ HABERLER
Mahkeme salonundan ağlayarak çıktı
TSK PKK'nın lider kadrosunun peşinde
Bakan Şahin'den teröre Kürtçe mesaj!
Şam'da şiddetli patlama
İstanbullular bu yollara dikkat!
CHP'den iddialara görüntülü kanıt!
PKK nasıl esrar bağımlısı yaptı?
Bir ülkeyle daha vize kalktı
Yunanistan genel greve gidiyor
Hürrem'e rakip geldi!
Yorumlar 1 yorum