BIST 1.439
DOLAR 8,55
EURO 10,36
ALTIN 510,41
HABER /  GÜNCEL

Koklamayı parayla sattı çiçekleri parayla koklattı

Sattığı içeçeklerin koklanmasından bıkan uyanık çiçekçi koklamayı da parayla sattı. Tanesi 3 lira olan nergisleri koklamak ise 1 lira. Uyanık esnafın bu sayede de işleri arttı.

Abone ol

ADANA'da sattığı nergisleri koklayan ve dokunanlardan bıkan 25 yıllık çiçekçi Fatih Tüfek, caydırıcı olsun diye tezgahına, 'Nergis koklamak 1 TL' diye yazı astı. Nergisleri koklamak için 1 TL ödeyenler, tezgahın fotoğraflarını çekip, sosyal medyada paylaşınca çiçekçinin işleri de arttı.

Tanesi 3 TL'ye satılan nergisleri koklamanın fiyatı 1 TL olunca vatandaşların ilgisini çeken durum daha sonra sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Tüfek, satışlarının da arttığını ve memnun olduğunu belirtti. 

Nergislerin çok fazla dokunulduğu ve koklandığı zaman öldüğünü dile getiren 43 yaşındaki Tüfek, “Aslında nergisi kokladıkları için değil, elleriyle dokundukları için yazdım. Elleriyle dokununca ve burnunu çiçeklerin içine sokunca nergisin kokusu gidiyor. Arılar bile polen alırken bu kadar sokmuyor ama insanoğlu burunlarını içine sokuyorlar. Koklayan kişi soğuk algınlığı yaşıyor olabilir, hastalıklı olabilir. Çiçekleri satın alan başka insanlar bu yüzden hastalık kapabilirler" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Avusturya'da gurbetçi Türk 'KI AKP 61' yazılı özel plaka alınca...
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Cuma vakti okunacak dualar hangisi-cuma duaları 2018
Diyanet'ten açıklama : Milli Piyango haramdır parasıyla sevap işlenmez
Hastalara cuma günü okunacak şifa duası cumadan önce okunur
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına personel alınacak
Nane sapı kilo vermek isteyenler için birebir!
Bakan Soylu'dan kardeş ülke Azerbaycan'a 'Kederiniz kederimizdir'
Adetli kadın cuma günü hangi zikirleri çeker okuyacağı dualar
Beşiktaş'a Love müjdesi! İşte yeni takımı
Yorumlar 2 yorum