YAZARLAR

Klavyesinin tuşlarını yumruklayan gazeteci

Başbakan, Tuzla'daki evinde yaklaşık bir saat kaldı. NTV'ye bağlandı, Ankara'yı aradı, kabine üyelerini Çankaya'ya yönlendirdi, aHaber'de darbecilere meydan okudu ve saat 23'ü biraz geçe, Ankara'ya doğru yola çıktı.

Can Ataklı her zamanki öfkesiyle, klavyesinintuşlarını yumruklamış yine. Biraz daha yalan söylemek istemişyazısıyla.

Başbakan Binali Yıldırımın da, karanlıkve dehşet dolu 15 Temmuz gecesini Kemal Kılıçdaroğlu gibi, evindetelevizyonun karşısındageçirdiğini yazıyor... 

Can'a göre, Başbakan o gece Ilgaz'dadeğil İstanbul'daki evindeymiş. Gece boyuncagelişmeleri Tuzla'daki evinde takip ettiğini Binali Beysöylemiş!

Bir de fotoğraf paylaşmış gazetecilerle.. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbegecesini ekranda izlediği fotoğrafın aynısıymışBaşbakan'ın gazetecilerle paylaştığı (!)fotoğraf.

Yok öyle bir fotoğraf...

Can Ataklı, Başbakan Binali Yıldırım'ın darbe gecesiniekranda izleyen bir fotoğrafını bana göndersin, yemin ediyorum beno fotoğrafı yiyeceğim. 

Yok öyle bir fotoğraf...

Hadisenin aslı nedir peki?

Can Ataklı, Binali Bey'in geceyi evinde geçirdiğinenasıl kanaat getirdi?

Başbakan'ın Tuzla'daki evinde, darbenin ilk saatlerinde çekilenbir video var. Ortada televizyon falan yok, BinaliYıldırım telefonlakonuşuyor. FETÖ'ye taviz verilmemesikonusunda emirler yağdırıyor Ankara'ya hareket etmeden önce.

Google bu bilgilerle dolu olmasına rağmen,dediğim gibi Can Ataklı, bilgisayarının tuşlarınıyumruklamakla meşgul...

Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz'daDolmabahçe'deki Başbakanlık ofisindegerçekleştirdiği görüşmeleri uzamıştı. 21.30'da Tuzla'dakievine gitmek için yola çıktı. 21.45'te FETÖ'nün sorgusuzitaatkârları tarafından işgal edilen köprüden geçti.Tuzla'ya doğru giderken, darbe haberinialdı. 

Başbakan, Tuzla'daki evinde yaklaşık bir saatkaldı. NTV'ye bağlandı, Ankara'yı aradı, kabineüyelerini Çankaya'ya yönlendirdi, aHaber'de darbecileremeydan okudu ve saat 23'ü biraz geçe, Ankara'yadoğru yola çıktı. 

Ankara'ya karayolu ile gitmeyi tercih ettiBaşbakan.Semiha Hanım, şoförü ve korumalarıyla.Darbeciler tarafından konumu tespit edilmesindiye, yolda Ankara güzergahını değiştirip,Çankırı yoluna saptı. Ilgaz Tüneli'nikarargâh olarak kullandı ve bir buçuk saatte,bir çok kişiyle temasa geçti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti sokağa dökençağrısını da Ilgaz Tüneli'nde izledi ve yeniden yolakoyuldu Ankara'ya gitmek için. Hainler yolunugözlüyordu Binali Yıldırım'ın!

Abdülkadir Selvi'nin "Darbeye geçityok" kitabında, Binali Yıldırım'ın o geceyaşadıkları şu sözlerle anlatılıyor:

"Ilgaz sapağında, anayola Çankırı tarafına geçecekken,baktık bir jandarma aracından ateş ediyorlar bize. (...) Hemenarkadaşlar karşılık verdi. Ondan son bizim şoför, yakın korumanıntalimatıyla geri vitese taktı. 500 metre geriye gittik, ateşmenzilinin dışına çıktık."

Can Ataklı'nın "Geceyi Tuzla'dakievinde televizyon izleyerek geçirdi" dediğiBaşbakan, Çankırı Ilgaz ilçesi Kaymakam'ı MuhammetGürbüz'ün evini karargâha çevirdi o gece. Saatler 04.40'ıgösterdiğinde Başbakan, Hareket Merkezi'ne darbecilerin dehşetsaçtığı uçakların düşürülmesi için talimat verdi. Sabaholdu, gün ağardı Binali Yıldırım Akıncı Üssü'nün bombalaması emriniverdi ve darbenin kaderini değiştirdi.

Sonra da  Ankara'ya doğru yolaçıktı. 

Abdülkadir Selvi'nin kitabında da o geceye dairne varsa yazılı... Google'da da bir çok ayrıntı var. Gazeteleryazdı çizdi. Binali Bey'in o gece yaşadıklarıtelevizyonlarda defaatle haber oldu. Tüm bunlara rağmen,Can Ataklı kör ve sağırı oynuyor hâlâ.  CHPliderine arka çıkacak diye, kaleminiKılıçdaroğlu'nun "yeminlikılıcı" gibi kullanıyor. 

Yazık!

28 Şubat sürecinde askere kafa tuttuğu için efsaneleşenCan Ataklı, bir hiç uğruna kendine yazık etti,ediyor!

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN

Yorumlar29 yorum