BIST 1.441
DOLAR 8,50
EURO 10,26
ALTIN 498,40
HABER /  DÜNYA

Kılıç’tan olaylı derbi açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan Beşiktaş-Galatasaray maçıyla ilgili konuştu. <br/>10 kapının kırılara...

Abone ol

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan Beşiktaş-Galatasaray maçıyla ilgili konuştu.
10 kapının kırılarak güvenlik bandının delindiği ifade eden Kılıç, yaşananlardan sonra muhtemelen 6222 sayılı kanunda güvenlik kriterleriyle ilgili düzenlemenin kaçınılmaz hale geleceğini söyledi.
Bir de olayın kanuni boyutu, 6222 sayılı kanunun ihlalleri olduğunu belirten Kılıç, kanunu ihlal edenlerle alakalı olarak tek tek tespitlerin, işlemlerin yapılacağı ifade etti. "Kamuoyunda dünden beri tartışılan 6222 sayılı kanunu ihlal edenlere para ve seyirden men cezası yeterli mi, değil mi? Hapis cezası getirme gereği var mı, yok mu? Bunu da tartışmaya açığız, dünyadaki uygulamalarına bakarız" diyen Kılıç, "Dün gece yaşananlardan sonra hem elektronik bilet uygulaması, hem de stadın içini 360 derece dışıyla birlikte görecek kameralı sistem uygulamasına yönelik gereken önlemler alınmalı. Ayrıca, kameralı güvenlik sistemine paralel seyirden men cezası alanların stada girişini kesin olarak engelleyecek bir yüz tarama sistemi kurulması da değerlendirilecek" dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Müslüman Kardeşler'in 'bütün faaliyetleri' yasaklandı
Duası yapılan kurban kesilmek üzereyken...
Kapalıçarşı’da altın fiyatları
Müslüman erkekler nasıl giyinmeli?
Karadayı 39. Bölüm yeni fragman üzdü!İZLE
Yanarak öldü
AVM’den siyah dumanlar yükseliyor
Özerten ’’Sahaya inmenin cezası hapis olmalı’’
Erdoğan o söz için çevirmeni uyardı
CHP'de istifa depremi!
Yorumlar