YAZARLAR

Kılıçdaroğlu'nun zihin hapishanesindeki yalanlar

Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılından beri her gece gördüğü iktidar rüyasının Tayyip Erdoğan tarafından çalındığını düşünüyor ve yenilmişlik duygusuyla hareket ediyor.

Bütün siyasetçiler kendi iktidarının "rüyası"nıgörmeyi diler. Gördükleri iktidar rüyası bitsin istemezler, rüyanınsonsuzluğunu arzularlar hep.

Kendi rüyasını başka partilerin, başka liderlerin görmesinetahammül edemeyen siyasetçiler, gördüğü rüyayı çalanrakibini aşağılamaya başlar.

Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılından beri her gece gördüğüiktidar rüyasının Tayyip Erdoğan tarafından çalındığınıdüşünüyor ve yenilmişlik duygusuyla  hareket ediyor.Tayyip Erdoğan'a karşı zehirli sarmaşık gibi büyüyennefreti bu yüzden. Her yenilgisinden sonracehennemden aforoz edilip yer yüzüne ceza olarak gönderilenzebaniler gibi, Erdoğan'a kükremesi bu yüzden!

Acı içinde kıvranıyor CHP lideri!

Acıklı bir esaret altında sanki!

Kazanma, başarı gösterme, iktidar olma becerisinden yoksunolduğu için, Tayyip Erdoğan'a duyduğu nefret,açık bir yaranın bütün vücudu sarması gibi, KemalKılıçdaroğlu'nun vücudunu sarıyor. 

İktidar olmaya muhtaç...

Ama asla iktidar olamayan bir lider...

Demirel gibi tarihe geçmesidir, Kılıçdaroğlu'nu bu kadarhırçınlaştıran. Allah rahmet eylesin Demirel, bütünzorluklara rağmen, 7 kez gidip, 7 kez geri dönme, partisiniiktidara taşıma başarısı göstermişti. Demirel'in hanesinebaşarı olarak yazılan 7 harfi, Kemal Kılıçdaroğlu'nunhanesine yenilgi olarak yazıldı. 

Şimdilik ama...

16 Nisan var sırada...

2019'a da az bir zaman kaldı. 

Kemal Bey'in hatalarıyla yüzleşmesi şart.

Tayyip Erdoğan'a karşı, içinde olduğu düşüncelercehenneminden çıkması gerekiyor. 

16 Nisan'a çok az bir zaman kaldı. 

Yalan bir virüs gibi işliyor ve yayılıyor. 

Milleti aldatma tercihi, doğru bir tercihdeğil. Milleti aldatma tercihi yapan hiç birpolitikacı bugüne kadar başarıya ulaşmadı. Milletialdatma tercihi, siyasetçiye hiç bir şey kazandırmadığıgibi, siyasetçi ile millet ilişkisini hızla sarıp kurutan,azimle yayılıp kök salan bir hastalıktır.

Kemal Bey'in milleti aldatma hastalığından vazgeçmesi içindaha vakit var.. Zihin hapishanesine aldığı oyalanları bir an önce tahliye etmesi gerekiyor. 

Farkında mısınız, Tayyip Erdoğan'ıiltifatlar sevindirmiyor. Karşısında bir dünya olmasına rağmen,kötü hissetmiyor kendisini hakaretler karşısında çoğu kez ya sessizkalıyor ya da gülümsüyor. 

Niye?

Milleti aldatma tercihi yapmadığı için, halkın arkasındadurduğunu biliyor çünkü. Milletini aldatmayı tercih edensiyasetçilerin aslında en çok kendilerini zehirleyip kuruttuklarınıbiliyor çünkü. 

Kemal Bey de öyle yapmalı!

Her seçim sonrasında cam kesiği yaralar içinde kalmakistemiyorsa, milletini aldatma tercihinden vazgeçmelidir! Çok sıkhatırlanan lider olmak yerine herkes tarafından aranan ve bulunanlider olmak istiyorsa, doğruları, sadece doğruları konuşmalı KemalBey!

Aksi halde,muhalefetteki acıklıesaretibir ömür boyu devam eder. 

Daha yalnız ve daha geleceksiz olur!

Yorumlar23 yorum