BIST 1.983
DOLAR 13,52
EURO 15,09
ALTIN 777,58
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'nun yeni sözü olay altına yattınız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde yine Kayseri'deki çocuklara cinsel istismar olayı vardı.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Sema Ramazanoğlu arasıdaki 'önüne yatma' polemiğinde tansiyon düşmüyor.

Kılıçdaroğlu, tüm tepkilere karşın sözlerinden geri adım atmadı ve eleştirilerinin dozunu arttırdı.

HIRSIZLARIN ALTINA YATTILAR MI YATMADILAR MI?

"Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Biliyorum yine kıyameti koparacaklar, Kılıçdaroğlu bunu niye söyledi diye. Kim hırsızların önüne yatarsa karşısında beni bulur."

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi için söylediği 'Çırak bile olamadı' sözüne de yanıt verdi.

"Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Bülent Ecevit'in çırağıyım. O zata söyleyin; sen de hırsızların ustasısın. Hırsızlık konusunda kimse eline su dökemez."

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının detayları şöyle:

"Kendi hırsızlarını korudular mı korumadılar mı? Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Biliyorum yine kıyameti koparacaklar, Kılıçdaroğlu bunu niye söyledi diye. Kim hırsızların önüne yatarsa karşısında beni bulur.

Sevgili Peygaberimizin  güzel bir sözü vardır 'Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim' der. Ahlak bu kadar önemlidir. Adamına göre muamele değil, eşit muamele istiyoruz biz. 

Müslüman yalan söylemez, kul hakkı yemez, israf yapmaz, kibirden sakınır, sözünden sakınır. Çıktılar, camide içki içildi dediler, yalan söylediler. Caminin imamı burada içki içilmedi dedi. Onu sürdüler. Şimdi gel de bunlara Müslüman de. 

Kabataş iskelesinde çocuklu bir kadına saldırdılar dediler, ne görüntü ne de başka bir şey var. İslamiyet'te en büyük günah kul hakkı yemektir. Aile boyu yolsuzluk yapmadı mı bunlar? Vatandaşın 5 kuruşuna tenezzül etmedi mi bunlar?

ERDOĞAN'A ÇIRAK YANITI

Bana çırak diyor. Evet, ben Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Bülent Ecevit'in çırağıyım. O zata söyleyin; sen de hırsızların ustasısın. Hırsızlık konusunda kimse eline su dökemez. Gayet açık söylüyorum. Oturduğu saray haram saraydır.

İnsanlar işsizken, dünyanın parasını verip saray yaptırıyorsun, kaç liraya mal edildi diye sorunca açıklamıyorsun. Hırsızlar çaldıkları parayı açıklamazlar. Bu zat namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Hangi gerekçe ile sözünde durmuyorsun?

DAVUTOĞLU'NA YANIT

Sayın Davutoğlu 'edep yahu' demiş. Bana gönderme yapıyor. Kurallara uyuluyorsa edep de vardır ahlak da. İstanbul'da bu gökdelenler nerden çıktı diyor. Bu adam gerçekten başbakan mı? İstanbul'u 20 küsür yıldır siz yönetiyorsunuz."

"O ÇOCUKLARI BİZ SAVUNACAĞIZ"

Karaman'daki cinsel istismar olayına da değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bu çocukların haklarını biz korumak zorundayız. Bütün AKP camiası, koro halinde çocukları değil, Ensar Vakfı'nı savunmaya kalktılar. Çocukların haklarını kim savunacak. Bu çocukların haklarını sonuna kadar biz savunacağız. O kadar ileri gittiler ki, Aileden Sorumlu Bakan, 'buna bir kez rastlanmış olması hizmetleriyle ön plana çıkmış kurumumuzu karalamak için sebep olmamalı' dedi. 

Ne demek bir kere rastlanmış olması. Kaç kere rastlanmalıydı senin vicdanının rahat olması için. Ensar Vakfı'nın önüne neden yatıyorsunuz dedim. Koro halinde isyan ettiler, siyah çelenk getirdiler. Sen o çelengi Ensar Vakfı'nın önüne koy. Kadını cinsel obje olarak görüyorlar. 

Kimin önüne yatarlarsa yatsınlar sonuna kadar takip edeceğim. Bu vakıf ensar sözcüğünü çıkarmalı. Korumak demek Arapça'da. Çocukların hakkını sonuna kadar savunmak benim vicdani ve insani görevim. Bu vakıf sicili bozuk bir vakıf.

Çocuklara yapılan istismar karşısında sustular. Hani mazlumun hakkını savunmak gerekiyordu. Ensar olunca neden vazgeçiyorsunuz? Siz dilsiz şeytan mısınız? Ensar'a gelince, KAİMDER'e gelince sustular. Ülkede soyulmadık yer kalmadı sustular. Neden gidip siyah çelenk bırakmadınız? 

Ensar Vakfı kaçak yurt yapıyor. Bir vakıf kaçak işyeri açar mı? Çocuklar bu kaçak evlerde yaşıyor. Yasadışı faaliyette bulundukları için Ensar Vakfı bu işten sorumludur. Masum çocuklara her türlü istismarı yaptılar, Ensar vakfı bu nedenle sorumludur.

Yurt açma yetkisi Ensar Vakfı ve KAİMDER'e kim tarfından verildi. Bu kaçak yurtlar için bugüne kadar bir soruşturma açıldı mı?" 

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'de muhalifler toplantı kurultay tarihi belirlendi!
MHP'de muhalifler toplantı kurultay tarihi belirlendi!
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
PKK'lılar Van'ı yakıp yıkıyor
PKK'lılar Van'ı yakıp yıkıyor
Suphi Altındöken'in annesi isyan etti Çöpe mi atayım?
Suphi Altındöken'in annesi isyan etti Çöpe mi atayım?
23 Nisan şiirleri en güzel 23 Nisan mesajları
23 Nisan şiirleri en güzel 23 Nisan mesajları
23 Nisan kaç gün tatil 2016- ne zaman?
23 Nisan kaç gün tatil 2016- ne zaman?
Nobel öldüllü bilim adamı Aziz Sancar reddedildi!
Nobel öldüllü bilim adamı Aziz Sancar reddedildi!
Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'in cenazesi ortada kaldı!
Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'in cenazesi ortada kaldı!
Ezgi Avcı kimdir aslen nereli? Arda Türkmen ile...
Ezgi Avcı kimdir aslen nereli? Arda Türkmen ile...
Sevda Kuşun Kanadında ne zaman başlayacak?
Sevda Kuşun Kanadında ne zaman başlayacak?