BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 5 kuruşluk dava

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kendisine 'Mankafa' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 5 kuruşluk tazminat davası açtı.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man adası belgeleri nedeniyle kendisine 'Mankafa' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine 5 kuruşluk tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, CHP liderinin Erdoğan hakkında özellikle '5 paralık' dava açılmasını istediği vurgulandı. 

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, avukat Çelik hazırladığı dava dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16 Aralık'ta AK Parti'nin Yalova il başkanlığı toplantısında, yakınlarına ait olduğu iddia edilen para transfer bilgilerinin yer aldığı MAN adası belgeleri ile ilgili sözleri hatırlatıldı.

Dilekçede, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu için "Mankafa, FETÖ'cü, yalancı, ana hıyanetin başındaki zat" şeklinde sözler sarf ettiği belirtilerek, bu kelime ve cümlelerin, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği kaydedildi.

'ELEŞTİRİ VE İFADA ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SINIRLARINI FAZLASIYLA AŞMIŞTIR'
Erdoğan'ın davacıya sürekli hakaretlerde bulunduğu savunulan dilekçede Kılıçdaroğlu'nun, "Siyasiler en ağır eleştirilere katlanmak zorundadır şeklindeki yargı kararlarına saygısı ve ifade özgürlüğüne verdiği önemden ve dahası paraya önem vermemesinden dolayı bugüne kadar dava açılmaması yönünde hareket ettiği" belirtildi ve şöyle denildi: 

"Buna karşın Erdoğan'ın yaptığı açıklama düşünce açıklaması kapsamında görülemez ve hakaret kapsamında kalmaktadır. Genel Başkan özellikle davalının paraya verdiği önemden hareketle, davalının kişiliğini gözeterek ‘5 paralık' dava açılması talimatı verdiğinden, eldeki davada da 5 kuruşluk dava açılması yoluna gidilmektedir. Erdoğan, gurur ve onur kırıcı, kişilik değerlerine zarar verici söz ve yorumlarda bulunarak eleştiri ve ifade özgürlüğünün sınırlarını fazlasıyla aşmıştır."

ÖNCEKİ HABERLER
Kadın 10.yeni bölüm fragmanı Bahar'ın hastalığı ne?
Adalet Bakanı Gül'den Reza Zarrab'la ilgili flaş sözler!
İYİ Parti'den KHK'ya tepki! Derin bir devlet krizi...
Moskova'da otobüs yayaların arasına daldı! Ölü ve yaralılar var
En bomba FETÖ itirafı savcıya gidip her şeyi anlattı
Hacamat günleri 2020 ekim ayı hacamat günleri takvimi
Yorumlar 5 yorum