BIST 4.752
DOLAR 18,82
EURO 20,51
ALTIN 1.158,47
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'ndan Balbay ve Oran'a çarpıcı mesaj!

Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerinden sonra yükselen parti için muhalefete kritik mesajlar verdi.

Abone ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisine rakip olan isimlerle ilgili ilk değerlendirme geldi. MYK toplantısında konuşan CHP lideri, "çok sayıda aday çıkması bu partinin farkı" dedi.

Parti içi muhalefetin kazan kaldırdığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay süreciyle ilgili ilk kez konuştu.  Kurmaylarından hiç bir adaya tepki göstermemelerini isteyen Kılıçdaroğlu, "Bu kurultaydan CHP'nin güçlenerek çıkması yarışın eşit olmasına bağlı" dedi.

"KİM ADAY OLURSA EŞİT ASLA ELEŞTİRİLMEMELİ"

Seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere toplanan MYK'ya başkanlık eden Kılıçdaroğlu, kendisine rakip olanların eleştirilmemesini istedi: "Çok sayıda aday çıkması bu partinin farkı. Kendi evinde demokrasi olmayan, Türkiye'ye demokrasi getiremez. Burada çıkan aday kim olursa olsun eşit davranılmalı, asla eleştirilmemeli. Biz adaylığından memnun olmalıyız, o da böyle bir partide aday olmaktan gurur duymalı. Partideki herkes aday olabilmeli, böyle bir hakkı da var. Diğer partilerdeki herkes bu kurultay'dan çok şey görmeli" dedi.

"SAMİMİYETLE SÖYLÜYORUM, ŞEKLEN DEĞİL HİSSEDEREK..."

CNN TÜRK Muhabiri Ünal Kaya'nın haberine göreseçimin muhasebesinin kurultayda olacağını vurgulayan CHP lideri, Genel Başkanlık süreciyle ilgili eşit bir yarış olmasının da önemli oldugunu savundu: "Aday arkadaşlarımızın göreceği muamele önemli. Bunlarla ilgili yorum yapmayın, kimse birşey demesin. Kim istiyorsa aday olmalı. Bu kurultay'dan CHP'nin güçlenerek çıkması yarışın eşit olmasına bağlı. Bunu samimiyetle söylüyorum, şeklen değil hissederek söylüyorum."

CHP'de Umut Oran adaylığını açıklamıştı. Mustafa Balbay'dan da adaylık için yeşil ışık gelmişti.