BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  POLİTİKA

''Kılıçdaroğlu'nda Binali Yıldırım sevgisi doğdu''

Başbakan Binali Yıldırım 16 Nisan'da verecekleri kararın evet olacağını söyleyerek vatandaşların ne yapacağını çok iyi bildiğini ifade etti.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun vatandaşları referandum konusunda yanlış yönlendirdiğini ifade ederek Kılıçdaroğlu'nu doğruları söylememekle suçladı.

Başbakan Yıldırım, Büyük Sivas Buluşması"nda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin mesajlar verirken Kılıçdaroğluna'da sert sözlerle yüklendi. CHP lideri için ''Ya kardeşim senin işin gücün felaket tellallığı yapmak mı? Vatandaşa niye doğruyu söylemiyorsun?" diyerek tepkisini dile getirdi. İşte Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan detaylar: 

"Önemli bir karardayız çünkü vereceğimiz karar, sadece çocuklarımızı  değil, sadece torunlarımızı değil, yedi ceddimizi, gelecek neslimizi ilgilendiren  bir karar, sıradan bir iş değil. Onun için sizin kararınız net, oyunuz evet. Bunu  biliyorum ama bilmeyenler olabilir, anlamayanlar olabilir, bunları da anlatmamız  lazım Kalan 15 gün içinde ulaşabildiğimiz, görüşebildiğimiz herkese anlatacağız.  Neyi anlatacağız? Bakın çok uzağa gitmeyelim. 15 Temmuz, 15 Temmuz'da neler  yaşadık? 15 Temmuz'da istiklalimiz, demokrasimiz, bağımsızlığımız tehlike altına  girdi ve Sivas'ın yiğit insanları, 80 milyon vatan evladı ülkele sahip çıktı.

''BUNLARIN TAMAMI YALANDIR''

Yıldırım, bunun neresinin yanlış olduğunu sorarak, "hayır" diyenlerin  bunun cevabını veremediklerini ifade etti. Şimdi ilk defa yargıya bürokratların  kendi arasından seçtiklerinin değil milletin seçtiği vekillerin, yani meclisin  üye seçeceğini anlatan Yıldırım, "Bu mu tarafsızlığın kaybolması, bu mu taraf  olmak? Bunların tamamı yanlıştır, yalandır, asla itibar etmeyin." dedi.

"AYRET ET SANA DA ŞANS  DOĞSUN''

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun,   "Efendim, cumhurbaşkanı istediği zaman istediği kararnameyi çıkarıp her şeyi  ortadan kaldırır" dediğine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

"Ana muhalefet partisinin bir genel başkanı var. Minibüsçülerle  oturuyor, onlara diyor ki '17 Nisan'da sizin hat ruhsatlarınız iptal olacak'.  Muhtarlarla oturuyor, onlara diyor ki 'muhtarlıklar kapanacak. İş adamlarıyla  oturuyor, 'fabrikalarınız elinizden alınacak'. Efendim olmadı kahvecilerle  oturuyor, 'kahvehaneler kapanacak'. Ya kardeşim senin işin gücün felaket  tellallığı yapmak mı? Vatandaşa niye doğruyu söylemiyorsun? Bir de tutturmuş her  ne kadar nereden geldiyse bir Binali Yıldırım sevgisi doğdu. 'Biz Binali Bey için  çalışıyoruz.' Niye benim için çalışıyorsun kardeşim ben koltuk meraklısı değilim.  Ben koltuktan vazgeçiyorsam demek ki bu millet için iyi bir iş yapıyoruz anla  artık, bırak benim için çalışmayı da biraz çalış memleket için. Gayret et de yeni  sistemde sana da bir şans doğsun. Bu sistem sana da şans getiriyor. Çalışırsan,  çabalarsan, milletin gözüne girersen millet seni de seçer ama böyle bir umudu  yok."

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'li yatırım devlerinden Türkiye kararı
''Erdoğan'ı öldür'' yazılı tişörtler piyasada
Demirtaş açlık grevini sonlandırdı!
Beyaz Saray'dan Obama'ya suçlama
Skandal tahliyelerin ardından flaş karar
Periscope’un Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu
Bülent Turan'dan FETÖ tahliyelerine sert tepki
ABD'den NATO üyelerine bütçe uyarısı
FETÖ'cüler neden şimdi serbest kaldı?
Bahçeli'den klasik araba ile Ankara turu
Yorumlar 8 yorum