BIST 4.955
DOLAR 18,64
EURO 19,62
ALTIN 1.063,88
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'na fezleke şoku bakanlığa gönderildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke hazırlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle hazırlanan fezleke TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Abone ol

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği" gerekçesiyle fezleke hazırladı.

Fezlekenin konusu CHP 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'nda Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşmalar ve Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar. 

Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesindeki "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan hazırlanan fezleke, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.               

10 BİN KİŞİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Kılıçdaroğlu hakkında Türkiye çapında, AK Parti milletvekilleri ve üyelerinin arasında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi suç duyurusunda bulunmuştu.               

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kılıçdaroğlu hakkında kendisine yönelik ifadeleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açmış, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da resen soruşturma başlatmıştı.