BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  GÜNCEL

Sultan Murat Tugayı'ndan PYD'ye darbe

Sultan Murat Tugayı'na bağlı birlikler, Azez'in güneyinde PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD güçlerine operasyon düzenledi.

Abone ol

Suriye'de Sultan Murat Tugayı'na bağlı muhalif birliklerin Azez ilçesinin güneyindeki Ayn Dikne köyüne düzenlediği operasyonda çok sayıda terör örgütü PYD militanı öldü.
 
Suriye'de muhalif Sultan Murat Tugayı'na bağlı birliklerin, Halep'in Azez ilçesinin güneyindeki Ayn Dikne köyüne gerçekleştirdiği operasyonda çok sayıda terör örgütü PYD militanının öldüğü, mühimmat deposu ile 2 aracın imha edildiği bildirildi.

AA muhabirinin Azez'deki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Sultan Murat Tugayı'na bağlı birlikler, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD güçlerinin Rus hava saldırısıyla denetimini sağladığı Ayn Dikne köyüne operasyon düzenledi.

DİKNE KÖYÜ ÇEVRESİNDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR

Operasyonda çok sayıda PYD militanı öldürülürken, söz konusu köyde PYD'ye ait bir mühimmat deposu ile 2 araç imha edildi. Kaynaklar, Dikne köyü çevresinde şiddetli çatışmaların devam ettiğini dile getirdi.

RUSLAR MİSKET BOMBASIYLA SALDIRDI

Halep'teki yerel aktivistlerden Muhammed Ramadan da Rus savaş uçaklarının Halep'in kuzeyindeki Hayyan beldesi, Anadan ilçesi ile Babis köyüne misket bombasıyla saldırdığını söyledi.

Rusların Babis köyünü bombalaması sonucu 5 sivilin yaşamını yitirdiğini ve enkaz altında kalan bazı sivillerin kirtarılmayı beklediğini ifade eden Ramadan, ''Ruslar Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki ilçe, belde ve köylerde sivillerin olduğu yerlere saldırıyor. Rus bombardımanında siviller yaşamını yitiriyor'' dedi.