BIST 4.964
DOLAR 19,17
EURO 20,99
ALTIN 1.211,73
HABER /  GÜNCEL

Kayseri'de Cansel'in babası ilk kez konuştu!

Kayseri'de matematik öğretmeni tarafından tecavüz edileren intihara sürüklendiği iddia edilen Cansel Buse Kınalı'nın babası kahreden olaydan sonra ilk kez konuştu.

Abone ol

KAYSERİ'de evli ve iki çocuk babası matematik öğretmeni Bayram Ö. tarafından tecavüze uğradığı iddia edilen Cansel Buse Kınalı'nın babası olaydan sonra içini döktü ve idam cezası için referandum istedi. 

Öğretmeninin cinsel istismarı sonrası intihar ettiği öne sürülen Cansel B.K.'nın babası Mustafa K., "Başka Özgecan ve Cansellerin canının yanmasını istemiyorum" diyerek idam cezası için referandum yapılmasını istedi.

Kırşehir'de taziyeleri kabul eden baba Mustafa K., "Acımız büyük bilmiyorum bunu anlayabilen var mı? Şu anda yasal süreç devam ediyor. Dosyanın içeriğini tam bilmediğimiz için kim haklı kim haksız bilmiyoruz" dedi.

İdam cezası için referandum yapılmasını isteyen Mustafa K., "Halkın bu tür olaylarda idam kararını isteyip istemediği sorulmalı. Medeniyetin beşiği ülkelerde bile idam cezası uygulanırken bizim onlardan daha ileri bir seviyede olduğumuz fikri ile ben bu konunun halka devlet tarafından sorulmasını istiyorum. Halk idam cezasını istiyor mu istemiyor mu? Başka Özgecan ve Cansellerin canının yanmasını istemiyorum" diye konuştu.

 Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün de katılımları ile Cansel için Kur'an okutularak dua edildi.