BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'dan zehir zemberek açıklama!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Merkezinde zehir zemberek açıklamalarda bulundu

Abone ol

CHP, kuruluşunun 89. yıldönümü dolayısıyla genel merkezinde toplandı. Toplantının açılışında bir konuşma gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olmasından sonra Vali'nin Genelkurmay Başkanı'na kilim hediye etmesini eleştiren CHP lideri; "25 ana kuzusu akıldışı, izan dışı bir şekilde can verecek, bölgeye giden Genelkurmay Başkanı ve o ilin valisi hediyeleşecekler. Birbirlerini üstün başarılarından dolayı plaketle ödüllendirecekler. Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler ?" diye konuştu.

İşte konuşmanın satır başları;

NEYİ KUTLUYORSUNUZ BEYLER?
CHP'nin sahip olduğu en büyük hazine kuşaklarla birbirine aktarılan, birikim, görgü ve gelenektir. Büyük Türkiye Cumhuriyeti'ni adeta muz cumhuriyeti gibi yönetmeye kalkışanların bunu anlaması zor olabilir. Fakat yinede şu tespiti yapmak zorundayım; Türkiye görgüsünden, terbiyesinden ve birikiminden koparılmaya çalışılmaktadır. Sadece son birkaç haftada yaşanan vahim olayların bir benzerinin cumhuriyet tarihi boyunca gerçekleşmiş olabileceğine ihtimal vermiyorum. 25 ana kuzusu akıldışı, izan dışı bir şekilde can verecek, bölgeye giden Genelkurmay Başkanı ve o ilin valisi hem milletin gözünün içene baka baka halı, kilim verecekler. hediyeleşecekler. Birbirlerini üstün başarılarından dolayı plaketle ödüllendirecekler. Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler ? Ben bu zihin bulanıklığını, akıl tutulmasını açıklayabilecek bir kelime bulamıyorum. Gerçekle, devlet terbiyesiyle, vicdan ile ilişkisini kesmiş bir iktidar dönemine bu ülke bugüne kadar hiç şahit olmamıştır. Tayyip Erdoğan'ın uygulayıcısı olduğu ve devletin valisine rol model olduğu sistemin ülkeyi getirdiği yer işte burasıdır.

Halkın Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu patlamayla ilgili olarak bilgilendirilmediğini savunan Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Özel'in "Her şey ortada" sözü üzerinden Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi. Başbakan'a "neden çıkıp bir açıklama yapmıyorsun?" diye soran Kılıçdaroğlu Başbakan'a "Şehitler bu milletin şehitleri, hepimizin bilmeye hakkı var. Çık ve ne olup bittiğini açıkla. Fakat gerçekleri açıkla" diye seslendi.

ERDOĞAN GÜVENLİK GÜÇLERİ

Esad'la kol kola giren, beraber tatil yapan, Esad'a kardeşim diyen Erdoğan. Esad Suriye'de ne yapıyorsa Recep Tayyip Erdoğan'da Türkiye'de aynısını yapıyor. Birbirlerinin kopyaları, örnek vereceğim; Esad özgürlükleri kısıtlıyor mu ? Türkiye'de de özgürlükleri Erdoğan kısıtlıyor. Esad medyaya sansür uyguluyor mu ? Türkiye'de de Erdoğan medyaya sansür uyguluyor. Esad yargıya talimat veriyor mu ? Türkiye'de de Başbakan Erdoğan veriyor. Esad muhalifleri hapse atıyor mu? Türkiye'de Erdoğan hapse atıyor. Esad güvenlik güçlerini halka karşı kullanıyor mu? Türkiye'de de Erdoğan güvenlik güçlerini halka karşı kullanıyor.

TERÖRÜN HEDEFİNDE TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİ VAR

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Erdoğan'ın 'Terörün hedefinde AK Parti var' sözlerini sert bir şekilde eleştirerek, Başbakan'ın 30 yıllık terör soruna sığ bir biçimde baktığını iddia etti. Başbakan'a seslenerek terör örgütünün hedefinin Türkiye Cumhuriyeti'nin birliği ve bütünlüğü olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın bunu kavrayamadan başbakanlık koltuğunda oturmaması gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu "Başbakan bugün ülkenin en büyük medya patronu konumunda. Buna rağmen yönetimsizlik faciasını gizlemeye gücü yetmiyor. Türkiye tam bir kriz hali yaşıyor. İktidarsız zorbaların zulmü altında siyaseten tam bir felç hali yaşıyor. Ülkenin bütün yönetim kadrolarında hiyerarşik bir çapsızlık var. Koca bir devlet zihnen, fiziken ve akhakan iflas etmiş bir hükümet ve onun başındaki kifayetsiz bir muhterisin oyuncağı olmuş durumda" diye konuştu.

4+4+4 SİSTEMİ
Türkiye'ye 21. yüzyılı kaybettirmek için yapılan en büyük tezgahın uygulanma tarihidir 17 Eylül. Bizi 21. yüzyıldan koparmak istiyorlar. 4+4+4 sistemine karşı direnecek, buna karşı duracak tek siyasi parti CHP'dir. Bu örtülü köleleşme oyununu da bozmak zorundayız.