BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,83
ALTIN 399,40
HABER /  CHP

Kılıçdaroğlu ve Baykal uçakta ne konuştu?

Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'dan Ankara'ya gerçekleştirdikleri uçak yolculuğunda ne konuştu? İşte Baykal ve Kılıçdaroğlu'nun kritik gündemi...

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski Genel Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, dün birlikte İstanbul'dan Ankara'ya uçak ile yolculuk yaptı. Peki Baykal ve Kılıçdaroğlu'nun yolculuk esnasındaki gündemi ne oldu? 

Seçim sonuçlarının ardından kurultay tartışmasının yaşandığı CHP'de dün öğlen saatlerinde sürpriz bir buluşma yaşandı. İstanbul'daki programını tamamladıktan sonra Atatürk Havaalanı'ndan Ankara'ya dönen Kılıçdaroğlu, havaalanında eski Genel Başkan Deniz Baykal ile karşılaştı. Uçakta yan yana oturan Kılıçdaroğlu ve Baykal, sohbet ederek Ankara'ya döndü.

ANA GÜNDEM: SEÇİM SONUÇLARI!

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, 9 bin feetteki sohbetin ana gündem maddesi 7 Haziran seçimleri ve sonrasında yaşanan gelişmelerdi. Parti içi meseleleri konuşmadıklarını belirten Baykal, "7 Haziran seçimleri sonrasındaki süreci ve Türkiye'nin karşılaştığı tabloyu konuştuk" dedi.

MHP'Yİ ELEŞTİRDİLER

7 Haziran seçimlerinde Meclis Başkanlığı adaylığı sırasında MHP'nin, kendisini desteklememesini hatırlatan Baykal, "MHP, ‘uzlaşmaz' tutumunu Meclis Başkanlığı seçimlerinde gösterdi. Koalisyon görüşmelerinde de aynı tavrını sürdürdü. Bir anlamda Türkiye'nin bugün karşı karşıya bulunduğu tabloyu yarattı" tespitinde bulunduğu öğrenildi. 
 
"TARİHİ FIRSAT KAÇTI"

Baykal'ın tespitine katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ise, 7 Haziran'da vatandaşın sandıktan ‘uzlaşın' mesajını, kendi partileri dışındaki muhalefet partilerinin yeterince okuyamadığına dikkat çekerek, "Bugün ortaya çıkan tablo bize; 7 Haziran sonrasında Türkiye'nin tarihi bir fırsatı kaçırdığını gösteriyor" ifadesini kullandığı öğrenildi.

Uçak yolculuğunun ardından Baykal, "Kemal Bey'le, sıcak, samimi, güzel bir görüşme yaptık. 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'nin yaşadıklarını ve erken seçimle sonuçlanan süreci karşılıklı olarak değerlendirdik. 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarına ilişkin, ‘iyi oldu, kötü oldu' şeklinde bir değerlendirme yapmadık. Parti içi meseleleri kesinlikle konuşmadık" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Silvan'da şiddetli çatışmalar!
Gökçek ve Topbaş'tan Medine'de Şükür Namazı
Davutoğlu'ndan 4 sürpriz adım geliyor!
Van'da Öcalan eylemine müdahale! 22 gözaltı!
İşte 10 milyon oyuncunun beklediği filmin fragmanı
Yarın bankalar açık mı 15 Temmuz banka çalışma saatleri
Yorumlar 5 yorum