BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu Dursun Çiçek'e itiraf etmiş meğer...

Paralel yapının kumpas kurbanlarından CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Kılıçdaroğlu ve paralel yapı hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

Abone ol

Partisinin paralel yapıya destek eylemlerinden duyduğu rahatsızlığı Kılıçdaroğlu’na ileten Çiçek, CHP liderinden "Bu insanların size kumpas kurduğunu  biliyorum. O eylemlere giden milletvekili arkadaşlarımız da her şeyin farkında. Basın özgürlüğü için o arkadaşları gönderdik" cevabını almış.

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de düzenlediği basın toplantısında paralel yapıya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Balyoz davası mağdurlarından CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Akşam’a konuştu. Ercan Öztürk imzalı "Kemal Bey'den kumpas itirafı" başlığıyla manşete çekilen haberde Çiçek'in açıklamaları yer aldı. İşte o sözler:

“Kemal Bey'e bu manzaraların beni rencide ettiğini, yaraladığını söyledim. Hatta dışarıda cemaat ile CHP'nin kol kola olduğu yönünde bir manzaranın olduğunu söyledim.  Kemal Bey de 'Bu insanların size kumpas kurduğunu, onlarca masum insanın da onlar yüzünden mağdur olduğunu biliyorum. O eylemlere giden milletvekili arkadaşlarımız da her şeyin farkında. Basın özgürlüğü için o arkadaşları gönderdik' dedi.”

CHP’NİN NE İŞİ OLUR? 

"Ben, Mustafa Balbay, İlhan Cihaner ve Tuncay Özkan bu kumpasçılar yüzünden yıllarca hapis yattık. Sonuç olarak o yüzsüzlerle samimi pozlar vermemiz bize yakışmaz. Biz cennet cehennem kadar farklı dünyaların insanlarıyız. CHP’nin onlarla ne işi olabilir?"

HEPSİYLE TEK TEK KONUŞTUM

“CHP’li arkadaşlarımın bu gazetelere gitmelerine üzüldüm. Sonra hepsiyle tek tek konuştum. Neden oraya gittiklerini sordum. Hepsi de 'Genel Merkez oraya gitmemizi istedi. Basın özgürlüğünü savunmamız için bizi oraya gönderdiler' yanıtını verdi. Kumpas davalarıyla karalama kampanyası yapan, masum insanları cezaevlerine tıkan bu yüzsüzlerle CHP’nin yan yana gelmemesi lazım."

İKTİDAR YAPTIRDIYSA BELGESİNİ GÖSTERİN

"Şimdi kumpas davalarından onlarca savcı, hakim ve polis tutuklu. Hepsi de iktidar emriyle bunu yaptığını söylüyor. Madem iktidar yaptırdı koyun belgesini. Belgen varsa mahkemeye sunacaksın bunu. Memuriyette yasadışı emir yapılmaz. Yazılı emir verilmiş mi? Varsa mahkemeye sunun bunu. Ama yok!" 

ZEKERİYA ÖZ GELSİN HESAPLAŞALIM

“Benim imzam taklit edilerek bir eylem planına atıldı. Zekeriya Öz defalarca Adli Tıp Kurumu’na gidip baskı yaptı. Şimdi o belgede şerh düşen dört kişi itiraf etti. Ben buradayım ama Zekeriya Öz kaçak. Hala yüzsüzlük yapıp bana dava açabiliyor. Kaçak güreşmesin. Gelsin kanun önünde hesaplaşalım."

KAYYUM ATANMASINI DESTEKLİYORUM

“Paralel yapının yayın organlarına kayyum atanmasını destekliyorum. O dönemde yargı onların elinde olduğu için kaç tane dava açtıysak hepsine takipsizlik kararı verildi. Bizim açtığımız davaların 
yeniden değerlendirilmesi gerekiyor.”

ZAMAN'DA KUMPAS ODALARI VARDI

“Zaman gazetesi ile Samanyolu televizyonunda Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde belirlenen isimlerin kullandığı odalar vardı. Kumpas ekiplerine dahil olan üst düzey yetkililer bu odalara sık sık girdiler. Buralarda oluşturulan belgeler Mehmet Baransu’ya gönderildi.”