BIST 1.557
DOLAR 7,47
EURO 9,03
ALTIN 441,76
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Kendi adayını çıkaracak mı? Saadet Partisi İstanbul için kararını açıkladı

İSTANBUL'da 23 Haziran'da tekrarlanacak olan seçime ilişkin son dakika haberi Saadet Partisi'nden geldi. Saadet Partisi 23 Haziran seçimlerine yine Necdet Gökçınar'la girme kararı aldı.

Abone ol

YSK'nın İstanbul'da seçimlerin yenilenme kararını aldıktan sonra partilerin adayları ile yola devam etmeyecekleri merak konusu olmuştu. DSP adayı Ekrem İmamoğlu lehine yarıştan çekilirken gözler Saadet Partisi'ne dönmüştü.

Saadet Partisi partisinin yetkili organları ile yaptığı istişareler sonucunda nihai kararını aldı. SP, 23 Haziran seçimlerine adayı Necdet Gökçınar'la girme kararı aldı. Seçimlere ilişkin son dakika kararını Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu duyurdu. YSK'nın kararını eleştiren Karamollaoğlu, 'Yüksek Seçim Kurulu’nun hukuk kurallarını, kendi içtihatlarını ve teamülleri hiçe sayarak vermiş olduğu İstanbul seçimlerini iptal ve yenileme kararıyla ülkemiz yeni bir süreçle yeni bir tercihle karşı karşıya bırakılmıştır' dedi. Karamollaoğlu twitter hesabından şunları yazdı:

Saadet Partisi'nin ne kadar oyu var?
SP partisi adayı 31 Mart seçimlerinde 103 bin 301 oy aldı. 31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında başa baş geçen yarış göz önüne alındığında 103 bin oy çok kritik öneme sahip. SP'nin adayını İmamoğlu lehine çekmesinin tabanda tepki yaratacağı ve oyların Binali Yıldırım'a kayacağı söyleniyordu. Saadet Partisi'nin adayını seçime dahil etmesi oyların Yıldırım'a kayma ihtimalini önlemeye yönelik hamle olarak nitelendi. 31 Mart seçimlerinde adayların aldığı oylar şöyleydi:

istanbul seçim sonuçları 31 mart 2019

ÖNCEKİ HABERLER
19 Mayıs şiirleri 2 kıtalık kısa 19 Mayıs şiirleri MEB onaylı derleme
Kemal Kılıçdaroğlu’na sosyal medyadan hakaret eden sanığa hapis cezası
Oruç tutan çalışanlar işverenden yemek parasını alabilir mi işte cevabı;
Adres sorgulama ekranı! Seçim söylentileri çıktı nüfustan TC ile bakın
KHK'lı Prof. Haluk Savaş pasaport kriziyle TT oldu sürpriz destek AK Partili vekilden
Erdoğan ameliyata geç girince plan bozuldu! MİT Kumpasıyla ilgili yeni iddianame
Garanti Bankası çalışma saatleri 2019 saat kaçta kapanıyor?
Akbank saat kaçta açılıyor 2019 Akbank açılış-kapanış saati
CHP'den bedelli askerlik önerisi! 23 Haziran'a denk gelen ertelensin
Ziraat Bankası kaçta açılır kapanış saati kaç 2019
Yorumlar 39 yorum