BIST 5.043
DOLAR 18,64
EURO 19,56
ALTIN 1.073,09
POLİTİKA

Kemal Saka CHP yönetimini topa tuttu

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 31 Mart yerel seçimi için yeniden aday gösterilmeyince CHP'den istifa ederek bağımsız aday olan Kamil Saka, parti içerisindeki HDP'lileri Kemal Kılıçdaroğlu'na belgelerle sunduğunu ancak o isimlerin hala partide tutulduğunu söyledi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde aday gösterilmediği için partisinden istifa eden ve bağımsız aday olan Kamil Saka,  Show Radyo-Radyo Viva ortak yayınında ‘Mayın Tarlası’ programında partisiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP içerisinde HDP'liler olduğu yönündeki söylemlerinin hatırlatılması üzerine Saka şunları dile getirdi;

“Bu konuyla ilgili defalarca konuştum. Bununla ilgili bu sosyal medya sayfalarında çıkan yazıları genel başkan olan Kemal Kılıçdaroğlu dahil herkese verdim. Ama uygun görülmedi. Yani bu olay sadece bugün patlayan bir olay değil. Adamlar 'ben CHP üyesi olarak ön seçimde oy kullanırım ancak genel seçimde HDP’ye oy veririm' diye açık açık yayın yapan insanlar. Bu partinin içinde olduğu müddetçe partinin iktidara tırmanma şansı yok. Bu belgeleri genel başkana sundum”

Sitene Ekle
Etiketler