BIST 5.038
DOLAR 18,80
EURO 20,42
ALTIN 1.161,45
POLİTİKA

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Diyanet İşleri Başkanı'na: O koltuğu terk et

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Atatürk'e hakaret eden ve Keşke Yunan gelip gelseydi diyen Kadir Mısırlıoğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı'na 'O makamı terk et' dedi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. 9 Kasım'da Kadir Mısırlıoğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş'ı çok sert eleştirdi. Diyanet İşleri Başkanlık makamının Cumhuriyet tarihine ihanet koltuğu olmadığını dile getiren CHP lideri ziyaret tarihinin de çok manidar olduğunu belirtti.

İşte Diyanet İşleri Başkanı'nı çok sert eleştiren CHP liderinin konuşması şöyle: 

"Diyanet İşleri Başkanı 'Keşke Yunan gelip gelseydi' diyen adamın önünde diz çöküyor. Bayrağına, vatanında düşman bu kişi 'Keşke yunan galip gelseydi' diyor.  Bu kişi "10 Kasım 9'u 5 geçe kenefe gidin" diyen kişi. Bu kişiyi diyanet işleri bakanı gidip ziyaret ediyor. Bunun insani ziyaretle ne ilgisi var. Sen makam aracıyla, üzerinde cübbeyle gidiyorsun. Resmi ziyaret bu. Sana o koltuğu sağlayanlar idamla yargılandı. Rifat Börekçi idamla yargılandı, Mustafa Kemal idamla yargılandı. Ve sen tarihine de inancına da ihanet ediyorsun.

Sitene Ekle