BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  MAGAZİN

Kayahan'ın eşi İpek Açar'dan kızı Beste'ye şok

Kayahan'ın ölümünün ardından kızı Beste ile eşi İpek Açar miras kavgasına tutuştu. Beste Açar facebook hesabından yazdığı bir mektupla sitem etti. İpek Açar ise 'Allah ıslah etsin' dedi.

Abone ol

Kayahan ’ın kızı Beste Açar ile üvey annesi İpek Açar arasındaki miras paylaşımı büyük bir kavga çıkarttı. Beste Açar facebook hesabından babasına hitaben bir mektup yazıp yaşananları ona şikayet ederken İpek Açar 'dan 'Allah ıslah etsin' yanıtı geldi.

Kayahan'ın kızı Beste Açar'ın babasının hastanedeki uyutulma sürecinde hesabından 445 bin TL çekildiğini öne sürerek "Babam yaşam savaşı verirken para kaçırmışlar" mal varlığının tespiti için dava açmıştı. İddiaların hedefindeki Kayahan'ın eşi İpek Açar, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, eşiyle ortak hesaplarındaki para hareketlerinin Kayahan'ın istek ve iradesine uygun olduğunu savundu.
kayahan-evlilikleri-üçüncü-eşi-ipek.20150708101819.jpg
İpek Açar'ın 'para kaçırdı' iddiasına yanıtı şöyle oldu;

"Kayahan Açar'ın 20 Mart'ta uyutulduğu iddiası da doğru değildir. Kendisi yoğun bakım ünitesine dahi 23 Mart'ta alınmıştır. Uyutulması ise daha sonraki günlerde olmuştur. Bu durum hastane kayıtlarında da açıktır. İddialarda geçen banka hesapları ve meblağlar, Açar çiftinin 22 yıllık mutlu birliktelikleri süresince oluşturdukları müşterek birikimleri ve banka hesaplarıdır. Hesaplar üzerinde yapılan tasarruflar, müvekkilem İpek Açar'ın yasal hakları kapsamında ve her aşamada müteveffa Kayahan Açar'ın istek ve iradesine uygun olarak gerçekleştirilen tasarruflardır."

ALLAH ISLAH ETSİN
İpek Açar daha sonra Instagram hesabından Beste Açar'ı ima ederek, "Kayahan'ın da sıklıkla dediği gibi 'Allah ıslah etsin" açıklamasını yaptı. Beste Açar'ın suçlamalarını "hakaret ve iftira" olarak nitelendiren üvey anne, "Çok şaşırdım, böyle bir şey beklemiyordum, çok üzüldüm" dedi.

BESTE AÇAR : BABACIĞIM BENİ ÇOK ÜZÜYORLAR
kayahan-ve-kizi-beste-açar.jpg
Beste Açar ise Facebook hesabından babası Kayahan'a ithafen yazdığı mektupla günün konusu oldu. Beste Açar şunları yazdı;
-“Sana hep o kadar güvenip yaslanmışım ki, değil yürümek ayakta bile duramıyorum artık. ‘En güzel bestem’ dediğin beni babacığım çoook üzüyorlar. Senin yanında hazırolda duranlar kral oldu. Tam yerinde bir atasözü; öküz öldü ortaklık ayrıldı. Bir saat kalkıp gelsen, anlatsam sana yine, beni kurtarsan onlardan. Elimi tutup çocukken düştüğümde yaptığın gibi ayağa kaldırsan beni. Çok ihtiyacım var.”

MİRAS KAVGASI MAHKEMELİK ETTİ
İpek Açar açılan tespit davasındaki suçlamalara karşı, gelecek hafta mahkemeye cevap yazısı sunacak.
kayahan-kizi-beste-açar-ve-torunu.jpg
Açar, yazısında Kayahan'la birlikte Beste Açar'a ve onun oğlu Oben'e yıllar içinde yaptıkları maddi desteği detaylı olarak ortaya koyacak. Beste Açar'ın kredi kartı borçlarının ve oğlunun eğitim masraflarının Kayahan ve İpek Açar'ın ortak hesabından karşılandığı iddia ediliyor.

KAYAHAN'IN BANKA VE TAPU KAYITLARI
Kayahan'nın kızı Beste Açar Haravon'un açtığı "terekenin tespiti" davasında mahkeme, sanatçının banka ve tapu kayıtlarını inceleme altına aldı. Mahkeme ayrıca, söz yazarı, besteci ve yorumcu olan Kayahan'ın, üyeliklerinin bulunduğu MÜYAP, MESAM, MÜYOBİR, MSG, Müzik-Bir ve Müya-Bir gibi müzik birliklerine yazı yazarak ünlü sanatçının 2014-15 yıllarında telif gelirinin ne kadar olduğunu ve hangi hesaplara kimin adına hangi dayanak belgelerle ödeme yapıldığını sordu. Beste Açar'ın avukatı Rıfat Saban, "Kayahan'ın terekesinin içinde ne var ne yok tespit edilecek. Kayahan'ın mal varlığı ile ilgili bildiklerimiz var. Bir de bilmediklerimiz. Kayahan'ın mukaveleleri, sözleşmeleri olabilir. Bunların belirlenmesini istiyoruz. Şu an için bir ihtilaf yok" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'li Oktay Vural'ın HDP isyanı!
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın adı değişti işte yeni adı
Davutoğlu'nun Van ziyaretine damga vuran an!
Bahçeli'den bomba 'Çinli ile Koreli' yorumu
Göğüslerine et yiyen bakteri yerleşti!
ATA AÖF yaz okulu ders seçimi ders ekle/sil ekranı giriş
Yorumlar 1 yorum