BIST 1.420
DOLAR 8,33
EURO 10,02
ALTIN 478,26
HABER /  GÜNCEL

Kandil'de PKK'lılar turistlerin telefonlarına el koyuyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlardan rahatsız olan Barzani ve Bağdat yönetimi, Kandil'deki operasyonlara karşı çıkıyordu. Kandil'de sıkışan PKK'lılar ise şimdi İbadi ve Barzani'ye zarar vermeye başladı. PKK'lı teröristler, Irak'ın Sidekan bölgesindeki turistlik yerleri ziyarete gelen vatandaşların cep telefonlarına el koyuyor.

Abone ol

Halka zulmeden PKK'lı teröristler, Irak'ın Sidekan bölgesindeki turistlik yerleri ziyarete gelen vatandaşların cep telefonlarına el koyarak, görüntü almalarına izin vermedikleri ortaya çıktı.

TSK’nın gerçekleştirdiği geniş kapsamlı operasyonla Kandil Dağı’nda köşeye sıkışan PKK’lı teröristler, bulundukları bölgelerde halka zulümlerini sürdürüyor.

Teröristlerin, Kandil Dağı eteklerinde bulunan Erbil’in Soran ilçesine bağlı Sidekan bölgesi kırsalındaki turistlik alanlara gelen vatandaşların cep telefonlarına el koyduğu ortaya çıktı. Bölgedeki inlerinin gözükmemesi için vatandaşların görüntü almalarına izin vermeyen teröristlerin, telefonlarını vermek istemeyenlere şiddet uyguladığı öğrenildi.

VATANDAŞLAR TELEFONLARINI BULAMIYOR: Sidekan Nahiye Müdürü İhsan Çelebi, terör örgütü PKK’nın bulunduğu bölgelere vatandaşların cep telefonu ve kamerayla girmesine izin vermediğini vurguladı. Bu nedenle bölgedeki ve bölgeye gelen vatandaşların cep telefonlarının teröristlerce alındığını anlatan Çelebi, “Çoban ya da bölgede yaşayan vatandaşlara da izin vermiyorlar. Alırken bir fatura veriyorlar vatandaşlara sonra çıkarken telefonları geri veriyorlar. Ama vatandaşlar kolay kolay cep telefonlarını bulamıyorlar. 2-3 gün gelip gidip aramak zorunda kalıyorlar telefonları. Vatandaşlar bu durumdan çok rahatsız.” dedi.

23 KİŞİ KAYIP: Bu durumun birçok probleme neden olduğuna dikkat çeken Çelebi, “Örnek veriyorum, geçtiğimiz günlerde 23 vatandaşımız Hakurk bölgesine gitmiş. Telefonları alınmış ve sonra bir fırtına olmuş. 23 vatandaşımız kayboldu ve telefonları olmadığı için yardım isteyemediler. Bu gibi problemleri çok yaşadık. PKK’nın böyle yapması bizim için iyi değil. PKK’nın varlığı hem vatandaşlar hem biz hem de hükumet için problem.” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlardan rahatsız olan Barzani ve Bağdat yönetimi, Kandil'deki operasyonlara karşı çıkıyordu. Kandil'de sıkışan PKK'lılar ise şimdi İbadi ve Barzani'ye zarar vermeye başladı.

ÖNCEKİ HABERLER
YAŞ kararları 2018 Tümgeneralliğe terfi edenlerler isimleri
Anneler Günü için süper fırsatlar!
FETÖ'cü itirafçı oldu gömdükleri yerden bakın ne çıktı?
Yeni Şafak'tan sonra TVNet'ten de ayrıldı...
İmar barışı için düşük faizli kredide oranlar belli oldu
Doğum günü partisinde eşini öpmelere doyamadı!
Cuma duaları okunacak esmalar hangisi
'Ölümsüz aşk' varmış dedirtti! 3 bin yıllık mezarda...
YAŞ kararları 2018 madde madde tam liste neler var?
ABD'ye karşı ortak bildiride HDP neden yoktu belli oldu
Yorumlar