BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

ABD'ye karşı ortak bildiride HDP neden yoktu belli oldu

ABD’nin yaptırım kararına karşın Meclis’te grubu bulunan partiler tarafından imzalanan ortak bildiri konusunda TBMM’nin üçüncü partisi HDP’ye davet gitmediği ortaya çıktı.

Abone ol

ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararının ardından geç saatlerde AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM’de grubu bulunan CHP, MHP ve İYİ Parti gruplarıyla iletişime geçti. AK Parti tarafından hazırlanan ortak bildiri metnine diğer partilerin onay vermesinin ardından söz konusu bildiri dört partinin imzasıyla dün saat 03.16’da gazetecilere gönderildi. Söz konusu bildiride HDP’nin imzasının olmamasının nedeni HDP’ye bu konuda hiçbir teklif gitmemesinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

'ÜLKEYE ZARAR VERİR'
Ayhan Bilgen, bu konuda HDP’ye bir davet gelmediğini belirterek, “Bir metine ortak imza atma yönünde parti grubumuza yönelik bir girişim olmadı. Konunun esası kadar bu boyutu da önemli” diye konuştu. HDP’nin imza atıp atmaması bir yana bir partinin dış politika konusunda dışlanmasının sorgulanması gereken bir durum olduğunu kaydeden Bilgen, şunları dile getirdi:

“HDP’nin kriminalize edilmesinin siyasetten bazı partiler için kısmen bir fayda boyutu olabilir. Ama orta vadede hiçbir partiye yaramaz, siyaset kurumunu zayıflatır. Uzun dönemde de ülkeye zarar verir.”

hdp
ÖNCEKİ HABERLER
Artık ilk ve son karar Cumhurbaşkanı'nın
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bayramda o ilçenin nüfusu 1 milyonu geçecek!
Temmuz 2018 enflasyonu belli oldu TEFE TÜFE ne kadar?
Meteorolojiden o iller için önemli uyarı! Sel ve taşkın...
Korkunç olay! Karın ağrısıyla gittiği hastanede organları çalındı!
Cuma günü duaların kabul olduğu saat- dua vakti
Bakanlık harekete geçti! Otobüs yolculuğunda yeni dönem!
Seda Tosun nişanlandı
PTT işyerlerinden nitelikli kurye gönderimi nasıl yapılır?
Yorumlar 5 yorum