BIST 4.878
DOLAR 18,83
EURO 20,30
ALTIN 1.134,22
HABER /  GÜNCEL

Kandil zirvesindeki o kadın bakın kimmiş

Kuzey Irak'ta PKK ile BDP'li vekillerin görüştüğü toplantıdaki PKK'lı kadın dikkat çekmişti. O kadının kim olduğu ortaya çıktı

Abone ol

Kuzey Irak’ta Kandil ekibi ile buluşan BDP’lilerin masasındaki kadın dikkat çekti.

Kışanak ve Akat’ın yanındaki 3. kadının örgütün silahlı kanadı HPG’nin Komuta Konseyi üyesi Beritan Dersim kod adlı Layika Gültekin olduğu belirlendi.

bdpli_vekiller_teror_orgutuyle_kandilde_bir_araya_geldi_h7772.jpg

 Kuzey Irak’a giderek Kandil ekibi ile buluşan BDP milletvekillerinin masasındaki bir kadın dikkat çekti. Terör örgütü yöneticileri Murat Karayılan ve Sabri Ok ile aynı masada yer alan ve BDP’li Altan Tan’ın ‘’Kim olduğunu bilmiyorum’’ dediği kadının, örgütün silahlı kanadı HPG’nin Komuta Konseyi üyesi Beritan Dersim kod adlı Layika Gültekin olduğu belirlendi. HPG Komuta Konseyinin başkanlığını ise Suriyeli Bahoz Erdal yapıyor.

3. KADIN OLDU

Tunceli doğumlu olan Gültekin, BDP’li Gülten Kışanak ve Aysel Tuğluk ile birlikte masada yer alan 3. kadın oldu. Kışanak’ın yanına ve örgütün Avrupa sorumlusu Sabri Ok’un karşısına oturdu. BDP’li Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak, Ahmet Türk, Aysel Tuğlu, Altan Tan ve Süreyya Önder’in katıldığı görüşmenin tümünde hazır bulundu.

KCK Yürütme Komitesi üyesi de olan ve daha önce PKK’nın kadın örgütlenmesi YJA Star Genel Komutanlığı da yapan Gültekin, bu görevini Şafak Malazgirt kod adlı kişiye devrettikten sonra YJA Star Meclis üyesi oldu. Masada bulunan ‘’Cemal’’ kod adlı Murat Karayılan ise örgütün Başkanlık Konseyinde yer alıyor. Masadaki Sabri Ok da, Avrupa sorumlusu görevinde bulunuyor.