BIST 1.420
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 479,96
HABER /  EKONOMİ

Kanada'dan Ukrayna’ya destek

Kanada, mali kriz içine giren Ukrayna’ya 220 milyon dolarlık yardım gönderdi

Abone ol

Kanada'nın, son gelişmeler nedeniyle ekonomik kriz yaşayan Ukrayna’ya 220 milyon dolarlık mali yardımı gönderdiği bildirildi.

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, Ottawa’da yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın ekonomik istikrarı sağlama çabalarına destek olmak üzere başlatılan uluslararası desteğe katıldıklarını kaydetti.

Ukrayna’nın ekonomik büyümesi, demokrasisinin gelişimi ve iyi yönetimin teşviki için Başbakan Harper’ın 220 milyon dolarlık mali destek talimatı verdiğini belirten Baird, bu yardımın 200 milyon dolarlık kısmının, IMF tarafından oluşturulacak daha geniş bir yardım paketine bağlı olacağını bildirdi.

Geri kalan 20 milyon doların da IMF’den, ekonomik geçişi yönetmek üzere ihtiyaç duyulan uzman rehberlik hizmetini almak üzere kullanılacağı ifade eden Baird, Ukrayna Merkez Bankası’nı güçlendirmek üzere ayrıca 900 bin dolarlık teknik yardım göndereceklerini söyledi.

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, "Birkaç ay daha ayakta kalacak mali güce sahip olarak görünse de Kanada, Ukrayna’nın mali istikrara kavuşması için elinden geleni yapmaya devam edecektir" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
30 mart seçim sonuçları için
Anneler Günü için süper fırsatlar!
O Albay paralel yapıyı öyle bir anlattı ki
ÖSYM - YGS sınav yerleri (YGS giriş belgesi)
Sarıgül'den yumruk açıklaması
Gülen Hz. İsa mı? Bu iddiayı ilk kim söyledi?
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan şok iddia!
Zaman yazarı uyardı: Pişmanlık fayda etmez!
Okmeydanı'nda gergin saatler!
Başbakan'a büyü yapıldı, tuzağa düşüldü!
Yorumlar