BIST 5.562
DOLAR 23,36
EURO 25,20
ALTIN 1.461,49
HABER /  GÜNCEL

Kamyonun altında kalan Yusuf o anları anlattı

Sivas'ta vücudunun yarısı kamyon lastiğinin altında kalan 6 yaşındaki çocuk, dehşet dolu dakikaları anlattı.

Abone ol

Vücudunun yarısı kamyonun tekerinin altında kalan ve ekiplerce kriko yardımıyla kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz'ın tedavisi sürüyor

Kazayı anlatan Anaokulu öğrencisi Durmaz, "Oyun oynarken kamyonun altında kaldım, çok korktum" dedi.

Sivas'ta vücudunun yarısı kamyonun tekerinin altında kalan ve ekiplerce kriko yardımıyla kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz'ın tedavisi sürüyor.

İKİ BACAĞI 15 GÜN BOYUNCA ASKIDA KALACAK

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ortopedi Servisi'nde tedavisi devam eden anaokulu öğrencisi Yusuf Durmaz'ın leğen ve uyluk kemiğinde kırık, bazı kaslarında ise zedelenme tespit edildi. Durmaz'ın iki bacağının 15 gün boyunca askıda kalacağı öğrenildi.

yusuf.jpg

Sağlık durumu iyi olan Yusuf Durmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Oyun oynarken kamyonun altında kaldım, çok korktum" dedi.

sedye.jpg

AMBULANS ŞOFÖRÜ: CESARET VERMEYE ÇALIŞTIM

Kaza anında Durmaz'ı sırtını sıvazlayarak sakinleştirmeye çalışan ambulans şoförü İlker Hoşcan da "Olay yerine gittiğimizde Yusuf, tekerin altındaydı. Kalça kısmına kadar teker gelmişti. Çok üzücü bir olaydı. Olay yerine ilk vardığımızda sürekli olarak Yusuf'u sakinleştirmeye, cesaret vermeye çalıştım. İtfaiyenin gelmesini bekledim. İtfaiye ekiplerinin gelmesiyle Yusuf'u çıkardık" diye konuştu.

tekerlek.jpg

Yusuf'u ziyarete geldiğini ve iyi olduğunu görünce çok sevindiğini dile getiren Hoşcan, "Yusuf bizi çok korkuttu. İyi olduğunu görünce mutlu olduk. Allah ailesine bağışladı" dedi.

Çocuğun babası Fahrettin Durmaz ise oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Sivas'ta, dün vücudunun yarısı kamyon tekerleğinin altında kalan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz, şoförün durumu fark ederek durmasının ardından, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, itfaiye ve sağlık ekiplerinin çalışmaları sonucu kriko yardımıyla kurtarılmıştı.

kaza.20150328141731.jpg