BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  MAGAZİN

Kadir Adalı annesi kim Çarpışma Sare Şebnem Sönmez oldu

Show TV'nin iddialı dizisi Çarpışma yeni bölümüyle bu akşam ekrana gelecek. Peki dizide Kıvanç Tatlıtuğ'un yani Kadir Adalı'nın annesini oynayan Sare kimdir? Sare karakterine başarlı oyuncu Şebnem Sönmez hayat veriyor. Peki Şebnem Sönmez kimdir, kaç yaşında

Abone ol

Kıvanç Tatlıtuğ'un annesini kim oynayacak sorusu diziye geçtiğimiz bölüm damga vurmuştu. Kadir Adalı'nın annesi Sare kim soruları Çarpışma seyircisi tarafından merak edilmiş ve haftanın çok konuşulanlarından olmuştu.  Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Alperen Duymaz ve Melisa Aslı Pamuk’un paylaştığı Çarpışma dizisine Şebnem Sönmez Sare karakteri ile girdi. 

ŞENMEZ SÖNMEZ KİMDİR: Şebnem Sönmez, 5 Haziran 1968 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Pendik lisesinde okurken Pendik Gençlik Tiyatrosu'nda tiyatro ile ilgilendi. Kartal Sanat Tiyatrosu ve Taner Barlas Mim Tiyatrosunda oynadı. Amatör tiyatronun çok yararını gördü. Her alanda çalıştı; yazdı, dekor yaptı, kostüm dikti, oyun koydu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu.  Haldun Dormen’in Dormen Tiyatrosu'nda da çalıştı. Birçok anaokulu, ilkokul ve liselerde, drama öğretmenliği ve 1985 yılında sınıf öğretmenliği yaptı. 1995 yılında Yılmaz Erdoğan’ın “Bir Demet Tiyatro oyununda” “Mücver Abla” karakteriyle tanındı. Dizi filmlerde oynayan Şebnem Sönmez, “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” adlı oyunla BKM ailesine katıldı. 1991­1993 yılları arasında kendi okulunda ‘Yaz Tiyatrosu’ adı altında bir ekip kurarak tiyatro faaliyetlerine devam etti. 2000 yılında ‘Vizontele’ filminde rol aldı.

2002 yılında 'Abdülhamit Düşerken' adlı sinema filminde oynadı. 2003 yılında “Ben Anadolu” adlı tiyatro oyununda Hümeyra ile birlikte oynadı. 2007 ­ 2009 yılları arasında “Elveda Rumeli” dizisinde Erdal Özyağcılar, Tolgahan Sayışman, Be İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda öğretim üyesidir. Aynı zamanda Oyuncular Sendikası Genel Sekreteridir.

Şebnem Sönmez, 1994 yılında Dizi Oyuncusu ve sinema Oyuncusu Olgun Şimşek ile evlendi. 2000 yılında boşandı. 17 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren "Eksik" adlı sinema filminin yönetmenliğini Barış Atay Mengüllüoğlu yaparken aynı zamanda oyuncu olarak da görev almıştır.
Diğer rollerde Nur Sürer, Özgür Emre Yıldırım, Toprak Sağlam, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Sarp Akkaya oynamıştır.