BIST 1.927
DOLAR 13,80
EURO 15,61
ALTIN 791,09
HABER /  GÜNCEL

Kadınlar Günü özel mesajları kısa anlamlı resimli sözler

8 Mart Kadınlar Günü Perşembe gününe denk geliyor. Hayata anlam katan kadınların günü olan ve tüm dünyada kutlanan kadınlar günü için size özel mesajlar hazırladık. Siz de kadınlar günü resimli mesajlar ya da kadınlar günü anlamlı kısa-uzun sözler haberimizden beğendiğiniz resimli kadınlar gümü mesajını seçerek hayatınıza değer katan kadınlara yollayabilir, onları mutlu edebilirsiniz.

Abone ol

Kadınları anlamak, onları mutlu etmek için tabiki birgün yetmez. Bu sene Kadınlar Günü 8 Mart Perşembe gününe denk geliyor. Tüm dünyada kutlanan kadınlar günü ülkemizde de önemli günler arasında. Peki yaşamın merkezi olan kadınları 8 Mart Kadınlar Günü'nde nasıl mutlu ederiz, onlara nasıl kadınlar günü hediyeleri alabilirz? Bu anlamlı günün sabahında sizin hayatınıza değer katan kadınlara kadınlar günü mesajları atarak başlayın, resimli uzun- kısa kadınlar günü mesajlarından hoşunuza gideni seçin ve başta anneniz olmak üzere tanıdğınız kadınlara yollayın...

TÜM DÜNYADA KUTLANIYOR: Her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan Dünya Kadınlar Günü aslında Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Türkiye'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştı.

Her yıl 8 Mart tarihi "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" olarak geçiyor. Uluslararası bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmıştır. Dünyada 1910’larda, Türkiye’de ise ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlanmıştır. Hem dünyada hem de ülkemizde kutlama olarak geçen bu özel tarihin “Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün” kökeni acı bir tarihe dayanıyor. Peki, Kadınlar Günü hangi olay neticesinde ortaya çıktı? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü neden kutlanıyor? İşte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında birçok kişinin bilmediği gerçekler!

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TARİHÇESİ: ABD'nin New York kentinde bir dokuma fabrikası... Çok ağır çalışma koşulları, çok uzun iş günleri ve buna karşın çok düşük ücretler. Koşulların her geçen gün daha da dayanılmaz hale gelmesi, kadın işçilerin artık tahammül sınırını zorlamaya başladı. Greve çıkma kararı alan kadınlar, taleplerini de açıkladılar: “Daha iyi koşullarda çalışmak, 10 saatlik iş günü, eşit işe, eşit ücret...” 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları talebiyle greve başladı. Bu sırada çıkan olaylar sırasında fabrika içinde şüpheli bir yangın başladı. 129 kadın, yangında hayatını kaybetti...

Takvimler 8 Mart 1857’yi gösteriyordu. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. . Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin , bu olayın ardından 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılmasını öneri olarak sundu ve öneri oy çoğunluğuyla kabul edildi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 19 Mart 1911’de Almanya ve İsviçre’de anıldı. Anmaların 8 Mart olarak değiştirilmesine 1921'de Moskova'da düzenlenen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı'nda karar verildi. ABD'de de ise 1960’lı yıllarda anılmaya başlandı. Birleşmiş Milletler, 66 yıl sonra 8 Mart'ın 'Dünya Kadınlar Günü' olarak kabul etti.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

* Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

* Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

* 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

* Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

* Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü"nüz kutlu olsun.

* Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

* Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili annecigim..

* 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

* Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

* Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

* Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun…

Kadınlar günü hediyeleri 8 Mart kadınlara ne alınır?

ÖNCEKİ HABERLER
Siyer sınav sonuç sayfası TC ile giriş sayfası-2018
Siyer sınav sonuç sayfası TC ile giriş sayfası-2018
Şubat ayında enflasyon ne kadar oldu rakamlar açıklandı
Şubat ayında enflasyon ne kadar oldu rakamlar açıklandı
Park etmek isterken dükkana daldı
Park etmek isterken dükkana daldı
ABD'den Ankara büyükelçiliği için şok alarm herşey durdu!
ABD'den Ankara büyükelçiliği için şok alarm herşey durdu!
Afrin'de son durum! TSK'dan flaş açıklama...
Afrin'de son durum! TSK'dan flaş açıklama...
Saadet Partisi ne istiyor? Ahmet Kekeç yazdı
Saadet Partisi ne istiyor? Ahmet Kekeç yazdı
Beşar Esad'dan bomba itiraf! Afrin'e girenler...
Beşar Esad'dan bomba itiraf! Afrin'e girenler...
Deniz Akkaya çileden çıktı "Biri bu adamı susturmalı"
Deniz Akkaya çileden çıktı "Biri bu adamı susturmalı"
'Jigolo' sitesi kurup binlerce erkeği fena sövüşlemişler...
'Jigolo' sitesi kurup binlerce erkeği fena sövüşlemişler...
PYD elebaşısı Raco'da ağır yaralandı! Esed tedavi ediyor...
PYD elebaşısı Raco'da ağır yaralandı! Esed tedavi ediyor...